הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

דרישת שלום מבוסטון, מאת: שושנה רשף

קצת מרוח ההתנדבות של הקהילה היהודית והישראלים במקום בתקופה זו, ועל תופעות אנטישמיות שמנסים לטפל בהן

אני שומרת על קשר טוב עם רבים מתלמידי לשעבר וגם עם אלה שחיים שנים בחו"ל . תמיד עוקבת אחר "הילדים היקרים". לרוב השיתוף הוא בדברים ואירועים משמחים, אבל עכשיו? בתקופה הקשה שאנחנו עוברים?

אחד מתלמידי חי בבוסטון שנים רבות, והקשר בינינו מיוחד. פניתי אליו וביקשתי שיכתוב לי, מה קורה שם בקהילה היהודית ובמעגלים החברתיים של הישראלים אליהם הוא משתייך.

וכך הוא כותב לי: (חלק מהדברים מדברים על התקופה הראשונה למלחמה).

"שושנה היקרה, תקופה נוראית עוברת על כולנו. אין ספק שדיונים בנושא ישראל, המלחמה והשבויים היו והינם מרכזיים בשיחות בינינו.
איך אצלכם? אני באופן אישי מלא דאגות, אבל אני רואה את הרוח הנהדרת והאיחוד החדש של העם, וזה מאוד מעודד.
גם אצלינו, כאן בבוסטון, רוח ההתנדבות של הקהילה הישראלית מאד ניכרת. כך למשל, אספנו ואנחנו ממשיכים באיסוף שקי שינה, ציוד לצבא, עזרה ראשונה, וגם דברים לתינוקות, לילדים ועוד. המשאית מתמלאת כבר מהבוקר ואז ישר למטוס הובלה פרטי.
עשרות מזוודות כאלה, בהן הרבה ציוד שנקנה בכספי הקהילה הישראלית והיהודית, על פי בקשה מישראל, מועברות מידי שבוע לארץ בשיתוף אל על. כל אחד מתנדב".

הוא ממשיך ומספר על ראשת העיר בוסטון והבטחתה לתמוך בישראל באהבה, ועל תמיכתה ללא תנאים וללא גבולות.
אחר כך הוא מספר על אירוע בו הקהילה היהודית והישראלים שחיים בבוסטון נרתמים לכתיבת מכתבים לאוניברסיטאות, לסנטורים, ואנשי קונגרס, ומבקשים תמיכה במדינת ישראל, וכן גינוי תופעות של אנטישמיות ופיטורים של אנטישמים ואנשים שהסירו מודעות בקשה לשחרור החטופים הישראלים שבשבי חמס.
בהמשך הוא שלח לי סרטון בו סטודנטית יהודייה באוניברסיטה של בוסטון מסירה מודעות על חטופים. הקהילה הישראלית זיהתה אותה, ובעקבות כך אותה בחורה, שהייתה עורכת עיתון סטודנטים באוניברסיטה, פוטרה מתפקידה, וכך הוא ממשיך, כותב ומפרט על הפגנות למען ישראל, על תרומות, על התנדבות אישית וקהילתית .

הוא כותב לי שלפני כ-3 שנים. היה חבר בקבוצה שהייתה פעילה בהסברה ישראלית באזור בוסטון. "במסגרת פעילות זו", הוא כותב, "החלטנו להשתתף במפגש של קבוצה אנטישמית, התומכת ב- BDS. הפגישה התקיימה באולם האוניברסיטה של בוסטון. היו שם פעילים מאירגוני הסטודנטים למען פלשתין ויהודים למען פלשתין. במשך יותר משעה הקשבתי להרצאות שנשאו מספר דוברים. הבנתי, שאין לדוברים שום מושג בהיסטוריה. הייתה שם בורות בידיעת הרקע ההיסטורי והסכסוך הישראלי - פלשתיני. הדברים שנשאו היו מלאי שיטנה ושקרים. כשקבלתי רשות דיבור, הסברתי ותיקנתי את הסיפורים וציינתי תאריכים ועובדות היסטוריות שעסקו בתקופת ההתיישבות של היהודים לפני הקמת המדינה, רכישת אדמות, שאיפה לחיים בשלום, והעובדה הפשוטה שהיו אלה הערבים שסירבו לקבל את דבר קיומה של ישראל, נקטו באלימות והביאו על עצמם חורבן. אבל זה לא עזר".

הערת המערכת: עם סגירת המידעון פורסם, כי במהלך שימוע בקונגרס, נשיאות 3 אוניברסיטאות מובילות בארה"ב בהן נשיאת אוניברסיטת הרווארד: קלודין ג'יי, סירבו לומר, אם הקריאה לאלימות המונית ולרצח עם של יהודים נחשבת להטרדה או בריונות על פי קוד ההתנהגות של האוניברסיטה. לאחר סערה שפרצה, כתבה אוניברסיטת הרוורד: "קריאות לאלימות או לרצח עם נגד הקהילה היהודית, או נגד כל קבוצה דתית או אתנית אחרת הן מרושעות, ואין להן מקום בהרווארד".

כמו כן, נשיאת אוניברסיטת פנסילבניה התפטרה מתפקידה, בעקבות הסערה שקמה על התבטאויותיה בקונגרס.

יש לנו עוד הרבה מאד מה לעשות בנושאי הסברה.