הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

רותי סגרון, רכזת "ידיד לחינוך" בקריית שמונה, כאשר היא ומתנדבי העיר פזורים ברחבי הארץ - מאת רני רוגל

את רותי סגרון, שייסדה ומרכזת את קבוצת מתנדבות ומתנדבי "ידיד לחינוך" בקריית שמונה משנת 2017, "תפסתי" דווקא בזיכרון יעקב. משונה? לא במיוחד, לאור העובדה שרותי ומשפחתה נמצאים בעת שיחתנו כבר קרוב לחודשיים מחוץ לקריית שמונה, עקב הלחימה בצפון בגבול לבנון הסמוכה לעיר הצפונית.

"יצאנו עוד לפני שפינו את תושבי העיר", היא אומרת. "אנחנו פוסט טראומטיים מסבבי לחימה קודמים". תחילה היו אצל המשפחה בחריש ובהמשך בנתניה, ואז עברו במסגרת פינוי מסודר לזיכרון יעקב ושוהים שם במלון יחד עם מפונים אחרים מעירם, כולל אלה שהתפנו לאחרונה כאשר אילצו אותם לכך.

"איתי במלון ארבעה מילדיי שמתגוררים בקרית שמונה, כולם עם ארבעה או חמישה ילדים. הבעלים מגויסים ולא קל בכלל", מציינת רותי, ובמלון מתגוררת עתה גם קבוצה גדולה של יוצאי אתיופיה שהגיעו ממרכז קליטה באיבים שבשער הנגב.

בימים כתיקונם יש בקריית שמונה כ-15 מתנדבי "ידיד לחינוך". עם  היציאה מקריית שמונה ופינוי העיר מתושביה, הייתה רותי בקשר עם כולם ויודעת היכן הם נמצאים. "חלקם מתנדבים באזורים בהם הם שוהים, כולל בתל אביב" היא מספרת לי. "מספר מתנדבים שהתפנו לטבריה מתנדבים בבתי ספר שם, מתנדב שעבר לישוב גן-נר שובץ לבית ספר על ידי הרכזת בגלבוע, והשאר, אך לא כולם במקומות שונים אליהם עברו".

רוב הילדים שעברו לזיכרון יעקב השתלבו בבתי ספר במקום, פרט לילדי יוצאי אתיופיה שלומדים בבית המלון בו המשפחות מתגוררות. רותי עצמה מתנדבת במלון עם ילדים אלה בכיתות א'-ב'. היא מלמדת שפה ועושה איתם פעילויות שונות.

נאחל לרותי סגרון ולמתנדבות ומתנדבי קריית שמונה, שהשקט יחזור אליהם והם ישובו לעירם יחד עם תושבי העיר, תלמידיה ומוריה. כמי שמלמד ילדים גם מקריית שמונה במלון בהרצליה, אני יודע כמו רותי כמה הם זקוקים לכך.