הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

אימוץ משפחתו של האב שנרצח ביום הראשון למלחמה, היא אחת מפעולות המתנדבים שלנו בגדרה - מאת: שרה ברנשטיין

התושבים בגדרה הקימו חמ"ל קהילתי אזרחי בדאגה לחיילים ולתושבים. כמו ברבים מן הישובים הם הכינו חבילות לחיילים יחד עם הנכדים, ובהם ומכתבים מרגשים.

אחד הפרויקטים הייחודיים, מספרת פרח, רכזת המתנדבים בישוב, הוא חמ"ל סבתא /סבא. המתנדבים/ות ביקרו אצל משפחות, שבהם האב גויס למילואים והאם נשארה בבית, צמודה לממ"ד עם הילדים. המתנדבים הגיעו אליהם הביתה, שיחקו עם הילדים, תמכו באימהות ואף אפשרו להן פסק זמן לעצמן. "סוף סוף יש לי קצת זמן גם- לעצמי", אמרה אחת האימהות.

פעולה משמעותית של מתנדבי "ידיד לחינוך" בגדרה, הייתה אימוץ ילדי "משפחת שפירר". אב המשפחה, תומר, נרצח ב"שבת השחורה", כאשר רכב על אופניו ליד בארי. האם נותרה 

לבדה עם שני ילדים בני ארבע ושש, במצב נפשי קשה מאד ולא תיפקדה. היא והילדים לא יצאו מהבית במשך חודש ימים. האם סירבה אפילו לאפשר להם לחזור לגנים. שתי מתנדבות של "ידיד לחינוך" הגיעו מדי יום לביתם, וכל אחת עבדה עם אחד הילדים. הפעילות הייתה מרגשת ובעלת משמעות לאם ולילדים. האם הודתה להן מאוד. יוכי מתנדבת העמותה, גם קיימה עם האם שיחות מרגיעות ומחזקות ואף והצליחה לגרום לה לאחר חודש לצאת מהבית עם הילדים לזמן קצר.

אגף החינוך פנה לפרח, רכזת המתנדבים, בבקשה למחברות ומכשירי כתיבה לכארבעים מילדי העוטף, אשר שולבו במערכת החינוך בישוב. בעקבות פנייתה באמצעות הרשתות החברתיות לקהילה המדהימה בגדרה, הגיעו תרומות של ציוד רב. התקבלה גם תרומה כספית "מהקרן לחינוך בגדרה", ונרכשו מכשירי כתיבה וקלמרים חדשים. חברת צעצועים תרמה קרטונים גדולים ובהם, ילקוטים ,קלמרים, בקבוקים ומשחקים חדשים.

"גם את ארבע ה 'מועדניות' לילדים ממשפחות מצוקה, הפועלות לאחר שעות הלימודים, לא זנחנו", מוספה פרח. דאגנו לצייד כל אחת מהמועדוניות במשחקי קופסה חדשים.

ולבסוף, הקהילה בישוב, ומתנדבי "ידיד לחינוך" הצטרפו יחד למיזם "עץ הפרפרים" למען שחרור החטופים. כל משפחה הכינה פרפר לתלייה על עץ עם שמו של אחד החטופים. את הפרפרים תלו על עץ באחד ממרכזי העיר בסרט צהוב המסמל חופש ואור.