הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

"ידיד לחינוך" מחדשת את מיזם "למידה בכל גיל", בואו ללמוד

לאט לאט, תוך כדי כך שאנו נכנסים לשיגרת חרום, החלטנו לחדש עת מיזם "למידה בכל גיל".

המיזם השנה נולד מתוך התובנות שהביאה אתי גולד, מי שהייתה אחראית על המיזם במשך שנים אחדות וכן מתוך המחקר שערכה ד"ר עירית דיאמנט ובו הביעו מתנדבים את בקשותיהם.

הפעילות השנה תתקיים בארבעה מפגשים והיא נוגעת בשני עניינים שהם בליבה של העמותה:

א. נושא חיזוק ההעצמה הן ברמת המתנדב והן ברמת התלמיד.
ב. נושא הקהילתיות אליו בקשו מתנדבים רבים להתייחס.

כדי לתת מענה לעניין ההעצמה, נבחר נושא המסוגלות וההתמודדות עם אתגרים, וזאת באמצעות הרצאות שיביאו איתן סיפור מעורר השראה, וגם באמצעות סדנאות אישיות, בהן יבואו המתנדבים עצמם לידי בטוי.

כל אלה יפעלו בשלבים אשר ישלבו בתוכם את הקהילתיות שלנו. ההתיחסות לכך תהיה בכמה מעגלי שייכות והם: הקהילה הרחבה במישור הארצי - דהיינו כלל מתנדבי העמותה, הקהילה המצומצמת הישובית - כל ישוב וישוב בנפרד, ולבסוף, הקהילה האזורית.

בשלב הראשון, תתקיימנה שתי הרצאות בזום לקהילה הרחבה, שהיא כלל מתנדבי העמותה. כאן נשמע את הרצאתו של מיכאל בן שטרית, ובה סיפור אישי בו המסוגלות היא מה שעזרה לו בהתמודדות, והרצאת זום נוספת, שבוע אחר כך, מאת אבי צפרוני – הרצאה שתהווה מבוא לשלב השני של המיזם – שלב הסדנאות.

שלב שני – סדנאות ישוביות המבטאות את השתיכותו של כל אחד מאיתנו לקהילה הקטנה – כל ישוב וישוב בנפרד. את הסדנאות יעביר צוות ההדרכה יחד עם מנחים נוספים, חלקם מתוך העמותה. המטרה בסדנאות אלה היא לפגוש את המתנדבים בגובה העיניים, בפיתוח המסוגלות האישית שלנו כפרטים, וכיצד אנחנו מעבירים אותה לתלמידינו.

שלב שלישי – כאן ייערכו כ 11 מפגשים אזוריים ברחבי הארץ מנקודת מבט מעט שונה של נושא המסוגלות, שתסגור את התהליך כולו מתחילתו. שלב זה בחלקו הראשון יועבר על ידי מכון חרוב וחלקו השני יוקדש להרצאת אורח. כאן חלק מהאזורים ישמעו את גידי אהרונוביץ – מורה עוור שעשה תואר שני כנגד כל הסכויים, וחלק אחר של האזורים ישמעו את אורי שכטר, סמח"ט נח"ל לשעבר שיביא ספורי לוחמים על ההתמודדויות שבהם.