הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

הנכד גיבור במלחמה והסבתא גיבורה בעורף - מאת: אילנה סלומון

נכדה של חברתנו ב"ידיד לחינוך", זהבה גן עדן, נפצע באופן קשה בעזה. "כששמעתי על פציעתו", היא מספרת, "הודיתי קודם כל לאלוהים שהוא בין החיים".

על הפציעה היא מספרת: "החיילים היו בשטח בנוי בעזה. ירו עליהם טיל. שלושה נפגעו מהרסיסים. נכדי נפצע קשה ושתת דם. החובש  הצבאי הגיע לטפל בהם בשטח, ואז הטיסו אותם  יחד במסוק  לבית החולים. הרעות בין השלישיה התגלתה אז בכל יופיה. גם כשגופם היה כואב ודואב, הם אמרו: "נכנסנו לפה יחד, וגם נצא יחד". הם כאובים, אבל צוחקים בפה מלא ובשפה המשותפת רק לאחוות הלוחמים, כזו שאוזן זרה לא תכיר.
אנחנו, בכל יום במשך שלושה שבועות, הגענו לבקרו בבית החולים בילינסון.
אתמול הגיע נכדי וחברו הטוב לשיקום בבית לווינשטיין. נסענו לרעננה, הבאנו להם סלסלת תותים רעננים ובקשנו לחזק  את רוחם. כשראינו אותם צוחקים למרות הכאבים הקשים, הבנו גבורה מהי".

שאלתי את עצמי, מהיכן תעצומות הנפש של הנכד הלוחם, ואיך מצליחה זהבה  ללקט ולראות דווקא את הטוב והיפה בשעה כל כך קשה. הרי הרבה יותר קל  לשקוע בדיכאון.
וכאן עונה לי זהבה: "אני מתנדבת  מטעם "ידיד לחינוך" בבית הספר "תלמים" שבבאר יעקב, ומוצאת עצמי מלמדת ילדים מכיתות א' 'זהירות בדרכים'. אני גם קוראת באוזניהם סיפורים ואנו משוחחים עליהם. אני רואה שהתלמידים נהנים בחברתי, כמהים למפגשים וממלאים את ליבי בתחושת של שמחה. אני מרגישה שאני מעניקה ותורמת להם ולי. אחר כך אנחנו נוסעים לבית החולים לבקר את הנכד הפצוע ולשמוע את קולו".  

אני חושבת שגם זהבה וגם נכדה הם גיבורים. הנכד הוא גיבור מלחמה, וזהבה היא גיבורה בעורף, נלחמת למען משפחתה ולמען תלמידיה.