הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

זה התחיל כמיזם של אישה אחת מאשדוד, מאת: הניה קמיר

דינה ומתנדבות רבות של "ידיד לחינוך" פתחו חמ"ל לטיפול וסיוע ל 500 חיילי שריון,
הנדסה ועוד

דינה כהן גיבורה, היא סבתא לשני חיילים. "אני אישה חרדתית" היא מעידה על עצמה. כדי להתמודד עם החרדה החליטה לעשות מעשה ולדאוג לחיילים של כולנו, החיילים המגויסים בעיר מגוריה אשדוד.
היא פנתה לפיקוד העורף ובדקה מה הצרכים החשובים של החיילים. התברר שאחד הצרכים החשובים הוא כביסה! ולכן היא גייסה בפייסבוק מתנדבים לעשות כביסה לחיילים.

בהמשך, כאשר הביקוש גדל, פנתה לפנינה, רכזת "ידיד לחינוך" באשדוד, ובעזרתה גייסה מתנדבות רבות של  העמותה. המתנדבות מגיעות לריכוזי החיילים בעיר בשעות הערב, מקבלות מהם את הכביסה המלוכלכת וחוזרות בבוקר שלמחרת אל החיילים עם הכביסה הנקייה. יחד איתה הם מצרפים לכל חייל/ת ערכה עם ציוד אישי וממתקים.
פנינה, רכזת המתנדבים בעיר, מוסיפה, שגם עכשיו, אחרי הכניסה הקרקעית לעזה, מגיעים נציגי חיילים לתת ולקבל כביסה.
דינה מספרת שמתקשרים אליה חיילים וחיילות ממקומות שונים ורחוקים. "את כבר מפורסמת", אמרו לה, והיא קונה לחיילים מוצרים שהם מבקשים, לאחר גיוס כספים לרכישתם.
חוויה נחמדה הייתה לחיילים, כאשר בעקבות בקשה של חלקם, דינה הביאה אליהם קבוצה של "נחמנים" (חסידי ברסלב) שבאו לשיר, לרקוד ולשמח אותם בסוף יום של פעילות מבצעית בדרום.

כך דואגים לצרכים הפיזיים, מפנקים באוכל טעים וממתקים ועוטפים בחום ואהבה את החיילים והחיילות של כולנו.

     

בשתי התמונות שמשמאל: ארוחות לחיילים. בתמונה מימין: שולחנות לקבלת שבת שערכו מתנדבות "ידיד לחינוך" לחיילים עם יין קידוש וחלות, שנתרמו על ידי מוסדות שונים