הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

ראיון עם נמרוד קמינסקי, מנכ"ל עמותת "והדרת הכוח השלישי", המקדמת תעסוקה בשכר לגיל השלישי. מאת: רני רוגל

לעמותה מיזם חדש: SKEELZ

"והדרת הכוח השלישי", שייסדה ריבי בלר, כיום יו"ר העמותה, מתמחה כבר מעל עשור בקידום תעסוקת מבוגרים ובשילוב עובדים מבוגרים בשוק העבודה.

בשנת 2013 הקימו היא ונמרוד קמינסקי, כיום מנכ"ל העמותה, את פורטל התעסוקה "דרוש ניסיון". הפורטל נתן מענה לצורך העולה וגובר של אוכלוסיית המבוגרים הגימלאים בתעסוקה, אם מסיבות כלכליות, או מסיבות של חיפוש אחר משמעות ועניין. במאגר העמותה רשומים מעל 26,000 מחפשי עבודה בגילאי 60+, ולמעלה מ-5,000 מעסיקים. במהלך העשור האחרון בוצעו יותר מ-4,000 השמות למשרות, בשכר העולה על ממוצע השכר החציוני במשק.

כעת מסתבר שעולם העבודה המסורתי לא מצליח לתת מענה מספק לאוכלוסייה מבוגרת, המבקשת להשתלב בשוק העבודה. מבקש העבודה המבוגר זקוק לתעסוקה המותאמת ליכולותיו, צרכיו ובעיקר לכישוריו. ישנו צורך גובר ליצירת הזדמנויות תעסוקתיות בעולם עבודה מתחדש, שמאפשר תנאי עבודה דינמיים והיברידיים (משרות המשלבות עבודה מהמשרד ומהבית).

נמרוד קמינסקי מספר ל"ידיד לחינוך": "בימים אלה אנחנו עומדים לשנות את מודל הפעילות שלנו, תוך אימוץ כלים טכנולוגיים מתקדמים ולצד תפיסה רחבה יותר של צרכי האדם המבוגר ומציאת פתרונות מקיפים בהקשר זה".

"אם עד היום תהליכי הגיוס התמקדו בניסיון המקצועי של המועמדים המבוגרים ובהשכלתם", מסביר נמרוד, "כעת אנחנו עוברים להסתכלות רחבה יותר על מועמד פוטנציאלי, ולבחינת הכישורים שלו או שלה. בימים אלה אנו עובדים על פיתוח פלטפורמה חדשה, מבוססת בינה מלאכותית, שתדע לתרגם את המידע שיספקו לה מועמדים, למפת כישורים שאיתה יוכלו להגיש מועמדות למשרות שונות (שגם אותן תדע המערכת "לתרגם" לכישורים נדרשים)".

הפלטפורמה תדע לחלץ מידע אודות מועמד לא רק מניסיונו והשכלתו המקצועיים, אלא גם מפעילויות נוספות, תחביבים וכל מה שלמעשה תורם למערך הכישורים העשיר של המועמד המבוגר.

"ככל שיותר מועמדים מתאימים יירשמו למערכת החדשה, וככל שתהיה לנו מסה של פונים ומחפשי עבודה, כך המערכת תעבוד טוב יותר", אומר נמרוד, ומוסיף כי מעסיקים רבים כבר קיבלו הסבר מצוות העמותה לגבי המערכת החדשה, ומעוניינים להציע בה משרות ברגע שתושק.

"אני מזמין את מתנדבות ומתנדבי "ידיד לחינוך" שרוצים לשלב תעסוקה בשכר או בהתנדבות, לעקוב אחרי דף הפייסבוק שלנו בתקופת הרצת האתר.

ההרשמה תהיה חינם (לאחר מכן ייגבו דמי מנוי חודשיים). בספטמבר הקרוב ייפתח האתר להרשמה מוקדמת (וחינמית) של מחפשי עבודה, וכחודש לאחר מכן יחלו המעסיקים לפרסם משרות.

לדף הפייסבוק של "והדרת – הכוח השלישי": https://www.facebook.com/Vehadarta