הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

חברי צוות התקשורת ממליצים על ספרים וסדרות טלויזיה שאהבו

כעת, בתקופת החופש הגדול, כשחם, וחלקנו אולי פחות עסוקים, חשבנו שזה הזמן המתאים להמליץ על ספרים וסדרות בטלויזיה שאנחנו אוהבים. ההמלצות הן אישיות ומכוונות לטעמים שונים כמובן.

המלצות לקיץ וגם לאחר כך:

חנה הופר: אני ממליצה מאד על הסדרה "שעת אפס" בערוץ 11. יש בה עניין מיוחד לעמותה שלנו. העלילה מרתקת וקולחת.

במה עוסקת הסידרה? יחסי מורה ותלמידים, יחסי תלמידים בינם ובין עצמם, גיל ההתבגרות, האם מורה יכול/רשאי להביע את עמדותיו הפוליטיות בין כתלי בית הספר.
ויש עוד תובנות.

 

זאביק שני: אני ממליץ על סדרה דנית מצוינת, לדעתי, שמשודרת בנטפליקס״ריטה״, הסידרה עוסקת בהוראה ובחינוך, ולכן גם רלוונטית לפעילויותינו ב"ידיד לחינוך".
כל אחד היה רוצה מורה כמו ריטה (כל אחד וסיבותיו עימו).

 

דורון סוסליק: סיימתי זה עתה לקרוא את סיפרו של חיים באר: "קשר לאחד" - מסעות בתים ואנשים בירושלים.
מי שמתעניין במקומות ואנשים בתקופות היישוב הישן בירושלים -  יתענג לקרוא את הספר. באר מספר בכישרון של בן-המקום, וביכולת תחקירית מרשימה את קורותיה של העיר על מגוון העדות והדעות שבה במאה שעברה, ואף קודם לכן. מומלץ, ואפילו פרקים מסויימים בו (ולא את כולו...).

 

ירמי לז'ה: לחובבי הסטוריה, מסעות וספורים על מגלי עולם, הנה לכם ספרו של סטפן צוויג על מגלן.
400 שנה אחרי שעגנה האחרונה והיחידה מתוך 5 הספינות של פרדיננד מגלן בחוף  סביליה, מנסה סטפן צווייג לגייס את מיטב מקורותיו ומשכתב מתוך יומן האירועים של הספינה של מגלן, "קפיטנה", את המסע לקיצור הדרך אל ארצות התבלינים בדרום מזרח אסיה. הספר משרטט את דמותו הקשה, המחוספסת אך ישרה של הפורטוגלי שמאמין שיש בידו תכנית להגיע אל המזרח דרך מעבר סודי בדרום אמריקה. חצר המלכות הפורטוגלית דוחה אותו והוא פונה אל מלך ספרד, שמצייד אותו ב-5 ספינות. מכאן עוסק הספר בתיעוד יומיומי על המתרחש בספינות. מרידות ואינטריגות, סערות ורעב, אך לבסוף גם הצלחה, שאותה כולנו יודעים בדיעבד...או בזכותו של מגלן, שהעולם עגול.

 

רחלי פוקס משקובסקי: אני ממליצה על הסדרה "בורגן" (הממשלה) בנטפליקס, העוסקת בחיים הפוליטיים ובתקשורת בדנמרק. חזתה את בחירתה של ראש ממשלה אישה, לראשונה בדנמרק. מרתק ועשוי נפלא. משחק משובח. מזכיר את ענייני הקואליציה אצלינו ללא גסות הרוח.
 

 

הניה קמיר: אני גאה להמליץ על ספר שיצא לאחרונה ונכתב על ידי היוצר והזמר מיכה ביטון. מיכה היה תלמיד שלי ושל בעלי בחברת הנוער בקיבוץ נצר סרני לפני יותר מארבעים שנה.
מיכה הוא גיבור סיפרה של גלילה רון פדר מהתקופה בה חי אצלה במשפחת אומנה.
בספר "הצד המואר" מספר מיכה, יליד שדרות, את קורות חייו ומשפחתו, ומתאר תחנות בחייו: ילדות בשדרות, משפחת אומנה של הסופרת גלילה רון פדר בירושלים, חברת הנוער בקבוץ נצר סרני, שרות צבאי וכו'. כל תחנה כתובה בחרוזים ומלווה בשיר אותו ניתן לראות ולשמוע על ידי סריקת ברקוד, שמופיע בתחתית העמוד. בסוף הספר מופיעים גם התווים והאקורדים של השירים למי שרוצה לנגן ולשיר בעצמו.

 

רעיה סול וחנה הופר: ממליצות על ספרה של ליטישיה קולומבני: "הצמה". ספר מקסים שבו סיפורן של שלוש נשים משלוש יבשות על פני הגלובוס. שלושתן מצטרפות למקלעת אחת של צמה. זהו ספר פיוטי על גבול השירה, על העצמה נשית.

 

רני רוגל: התלבטתי אם להמליץ, כי מדובר  בספר לא קל, אבל חשוב: ״המוח שלי ואני״ שכתב דורון נשר על האירוע המוחי הקשה אותו עבר, השיקום שלו וחזרתו לעולם ״הרגיל״. יש פה גם זרקור על בית לוינשטיין והצוות. חשוב לקרוא.