הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

"לעיתים יש לי תחושה שאני עם סבתא ויכולה לחלוק איתה...", אומרת צעירה מ"תנועת הזהב" בגבעתיים - מאת: שושנה רשף

שלוש תיכוניסטיות מגבעתיים, בר סבירסקי, שחר כהנא וליאת משעל, תלמידות מגמת התקשורת בתיכון בן צבי בעיר, תעדו בסרטון שיצרו, פעילות יוצאת דופן של תנועת הזהב, המשותפת לתלמידי תיכון ולמבוגרים שרובם אנשי "ידיד לחינוך". שתיים מהתיכוניסטיות, בר ושחר,  הן ממובילות התנועה.

רוצים עוד ציטוטים? "כבוד הוא לי להיות חלק ממיזם כה מעורר השראה, מחבר ומעצים. אספר שאפילו סבתי הצטרפה לפעילות האחרונה והתרגשה מאוד".

"ראינו כמה הרבה אנחנו יכולים לקבל,  גילינו אנשים עם הרבה ניסיון וידע" 

כבר שנה שבכל יום חמישי אחר הצהרים מתכנסת לה בגבעתיים קבוצה, של צעירים תיכוניסטים יחד עם מבוגרים בני הגיל השלישי, ובה כארבעים איש. כשני שלישים מכלל המבוגרים שבקבוצה הם חברי "ידיד לחינוך".

שלושה שמיניסטים הצליחו לפני שנה לייצר רעיון, שסחף אחריו גם בני נוער, גם מבוגרים וגם רתם את אגף החינוך בעירייה ובמרכז שדה בוקר בעיר, שנותן את המקום ואת ההזדמנות. גם הפעילות עצמה היא חוויה מבחינת המקום השווה שניתן למבוגרים ולצעירים. פתאום מתגלה שיש הרבה תחומי עניין ונושאים משותפים.

הסרטון שלפניכם משקף את התחושה  של "הביחד". החיבוקים, החיוכים, הריקודים המשותפים, המבוגרים שרוקדים בלי מסכות, מתיילדים לעתים ... החיבור בין הצעירים למבוגרים הוא אמיתי.

"המסגרת הזו מאפשרת מפגש ושיח בין חברה צעירים לבין אנשים מבוגרים", אומר משה צ'חנוביץ, ממתנדבי "ידיד לחינוך", "זהו מפגש שאינו  מובן מאליו. להיפגש עם צעירים ולשמוע את דיעותיהם בתחומים שונים מעניק תחושה ניפלאה ומעשירה. מבוגרים אוהבים להיות במגע עם חברה צעירה וזה מעניק להם תחושה מרעננת ומהנה".

"הרי כל הפרויקט התחיל מהיוזמה של הצעירים. עצם העובדה שהם רוצים להיות איתנו בקשר למרות פער הגילים הוא פשוט מעיד על ראש פתוח, קבלה וחינוך טוב, אומרת קלרה בן טאטא, גם היא מ"ידיד לחינוך".

וכל השאר בסרטון.

https://www.youtube.com/watch?v=KwF1xMrKE2I