הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

אחרי מות, "חבל על דאבדין ולא משתכחין" - מאת: שושנה רשף

"התרגשתי כשגיליתי שביה"ס גורדון בגבעתיים פרסם הודעה על מותו של אבי סעדון, שהתנדב בביה"ס שנים רבות במסגרת 'ידיד לחינוך'", אומרת יונינה פוקס, רכזת מתנדבי "ידיד לחינוך" בגבעתיים. "התרגשתי, אבל לא התפלאתי. אבי לא היה מתנדב "רגיל". אבי היה נכה, שהתנייד בכיסא גלגלים ממונע וכבד, וגם את ידיו התקשה להניע. אבל, במקביל לקושי הפיזי ניחן אבי בכוחות אחרים, עליהם ספרה, למשל, מנהלת ביה"ס יעל אהרונוביץ: "אבי נגע במורות ומורים, בתלמידות ותלמידים רבים, והפך את הספרייה לממלכה, בה סייע גם למופנמים שבילדים לצאת אל האור באמצעות הפיכת הידע והרעיונות שלהם למצגות מרהיבות.'"

אכן, אבי הצליח לפתח תחום התנדבות מיוחד, כמו שאמר בראיון שערכתי איתו בספטמבר 2019. "ילדים פונים אלי ואני מדריך אותם, נותן מטלות הביתה, עוקב ...אין אצלי שחור ולבן", הוא הוסיף בחיוך, "אני מקפיד ודואג שיתמידו". וזאת, הוא אומר, "אולי למרות שאני בילדותי הייתי שובב לא קטן".

יעל, הספרנית בביה"ס, שהכירה את אבי ממש מקרוב, מספרת: "בגלל המוגבלות הפיזית, אבי היה מגיע לספריה, כדי להיפגש עם ילדים צעירים ולהעשיר את עולמם. הוא ערך איתם מצגות בנושאים שונים ומגוונים, שמעולם לא פגש, ובעיקר גרם לילדים לעמוד ולהיפתח מול כיתה שלמה, גם אם הם המופנמים שבילדי הכיתה. במסגרת שהותו של אבי בספריה התפתחה בינינו חברות. אבי היה אדם ערכי ואכפתי, מצחיק ונעים הליכות וכל כך אהב להתנדב, כך שמדי פעם היה מבקר בספריות אחרות, שאני עובדת בהן, ועוזר לי בעבודתי כספרנית. הוא היה ידען בתחום המחשבים וככזה, הוא סייע לי רבות  בעבודתי. אבי לימד אותי רבות על חיי הנכים המתניידים בכיסאות גלגלים, לימד אותי, איך הכי נכון ונעים לעמוד במצבים שהיו עד כה היו מביכים. אבי היה אדם פתוח ואינטליגנטי, והשיחות בינינו היו מאד מפרות ונעימות. אבי ללא ספק יחסר לתלמידים וגם לאנשי הצוות. אני באופן אישי איבדתי חבר יקר וככזה הוא יחסר לי עד מאד".
אבי עזר לתלמידים, לספרנית ולמורות, ועזר גם לחבריו המתנדבים לערוך מצגות של טיולים או סרטונים ליום נשואים..

 מתוך דברי הספד שנאמרו בהלוויה ע"י יונינה, ושנכתבו ע"י אורנה, אשת הקשר שלנו בביה"ס וע"י חבריו המתנדבים עולה דמות של אדם מיוחד, שלא נכנע לנכותו, שאיפיינו אותו תכונות של נתינה, נכונות להתנדב ולסייע בכל הזדמנות וככל שיכול. "איש עם לב רחב... נעים הליכות, מסביר פנים ואוהב את הבריות"

יהי זכרו ברוך