הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

מדלג ממקום למקום עם אף אדום - על חנן בר חי מבאר שבע, מאת: יפה חכמון סויסה

חנן בר חי, מתנדב ב"ידיד לחינוך" בבאר שבע, מעולם לא קופא על שמריו. ברגע שהוא שומע כי יש צורך במתנדב, הוא נרתם, וכך נוצרה שורת מקומות התנדבות ארוכה: בית החולים סורוקה, בית אבות עירוני באר שבע,, ידיד לקשיש, עם ישראל יפה, ותיאטרון עירוני באר שבע. הוא גם מוצא זמן לשיר במקהלת "מיתר", ופשוט רואה בהתנדבותו שליחות מקודשת. אהבתו הגדולה היא לשמח את כל הנקרה בדרכו. חנן מופיע במסגרות שהזכרתי עם אף אדום ומתנדב כליצן רפואי. הוא מספר, כי בתקופה קשה זו פגש ילדים שהחיוך נמחק משפתותיהם. "כשאני  מעלה חיוך על פניו של ילד, ולו הקטן ביותר, ההורים כל כך מודים ומחייכים, ואני ממהר לומר להם, שאין מה להודות. ברגע שהילדים מחייכים, גם אני מחייך. אני מאמין שהחיוך עוזר לילדים ולמבוגרים להרגיש טוב יותר".

חנן בן 57, גר בקיבוץ כרמים, נשוי למיקי ולהם שלושה ילדים, רז, חן וגל - רס"ן במילואים. שלושת ילדיו מגוייסים. לדבריו, רעייתו מגוייסת לתפקיד החשוב ביותר והוא עזרה, טיפול ושמירה על ארבעת הנכדים.

ביום שבת ה-7 באוקטובר, חנן הוקפץ לבסיס בפיקוד הדרום בבאר שבע. כשהגיע לשם, פגש בפנים עצובים של האנשים והחיילים סביבו. מיד עטה על פניו את האף האדום וגרם לנמצאים עמו לחייך. הוא עושה זאת גם עם צוותי בית החולים, שעובדים כל כך קשה בימים אלה, ומצליח להצחיק ולרומם את מצב רוחם. כך גם עם הקשישים וכל האנשים עמם הוא עובד ומתנדב. ליבם מתרונן ברגע שהם רואים אותו.

 "גם לי קשה לחייך בימים אלו, אך התפקיד הנוסף שלקחתי על עצמי, לשמח אנשים, מסב לי אושר. אחד החיילים שאל אותי, למה אני מסתובב עם אף אדום על פני. השבתי בשאלה: מה קורה כשאתה מבחין באף האדום שלי? החייל אמר, שזה גורם לו לחייך. זו בדיוק הסיבה, אמרתי" .

מעבר למעטה הליצן, אני נושא בקרבי את התחושות המאפיינות את כולנו, מי יותר ומי פחות. אני מאחל הצלחה לחיילנו ולכוחות הביטחון, החלמה מהירה לפצועים ולפגועים בגופם ובנפשם. מאחל לחברי מהקבוץ, אלישע יהודה בן רותי, החלמה מהירה, ומבקש מהציבור להתפלל להחלמתו. אני מחזק את ידיהם של משפחות החטופים ויחד עם כל עם ישראל מתפלל שישובו במהרה הביתה. משתתף בצער משפחות הנופלים, מחבק את אחייניתי האהובה, הדר קרואני לוינשטיין, שאיבדה את בעלה יהונדב רז, ה' יקום דמו. מאחל לכל משפחות עוטף ישראל בדרום ובצפון שישובו לביתם ולא ידעו עוד פחד לעולם.

נעמוד איתן ולא נפסיק לחייך לעולם.