הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

הצטרפנו לעובדי מפעל "שווים" בחולון ועבדנו לצידם כתף אל כתף - מאת: הניה קמיר

זה היה יום סוער במיוחד, רעמים וברקים, גשם שוטף ואפילו ברד. אולי זה המעשה הטוב שירד עלינו משמים ביום המעשים הטובים. זה לא הרתיע אותנו, מתנדבי "ידיד לחינוך" בחולון, להגיע ליום עבודה במפעל "שווים", שנמצא באזור התעשייה בעיר. אני גרה די קרוב לאזור התעשייה, עוברת שם לעיתים קרובות ואף פעם לא שמתי לב לשלט המתנוסס "שווים".

מפעל "שווים" הוא מרכז שיקום, אחד מתוך עשרה ברחבי הארץ, השייך לעמותה שהיא מלכ"ר. מרכזים אלו פועלים בקשר הדוק עם משרד הבריאות וקולטים מתמודדי נפש שזכאים לסל שיקום.
המפעל הוא סוג של קבלן משנה. הוא מקבל מוצרים שונים מהלקוחות ועובדי המפעל ואז ממיינים, אורזים ועוטפים לפי הצורך.

הצטרפנו לעובדי ועובדות המפעל ועבדנו לצידם כתף אל כתף, ממיינים, מדביקים, אורזים ומפטפטים.
העובדים באים מרקעים שונים, אך כולם מתמודדי נפש. העבודה במפעל המוגן הזה היא חלק מתוכנית השיקום שלהם. עם הזמן חלקם יעברו לעבוד בשוק החופשי, חלקם יעדיף להישאר. בסיור שערכו לנו במקום פגשנו אישה שעובדת שם כבר 30 שנה.
התרשמנו מהיחס החם ומהביטחון שמשרה הצוות על המשתקמים: מנהלת, עובדת סוציאלית ומדריכים - צוות שמלווה כל מתמודד באופן אישי, מקנה הרגלי עבודה, כישורים חברתיים ותחושת שייכות לחברה.
גם אנחנו, המתנדבים, קיבלנו יחס חם. חלקנו ביקש לשמור על קשר ולהמשיך להתנדב במשך השנה.

תודה לחברנו יקי, שעל סמך הכרות רבת שנים עם צוות המרכז, המליץ על ההתנדבות הזאת, התנדבות שפתחה בפנינו צוהר והכרות עם אנשים מוחלשים בחברה, אנשים שזקוקים לעזרה, אך יותר מכל ראויים לאהדה, אהבה, חברות, עידוד וכבוד, כמו כולנו.