הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

עם בואו של החופש הגדול, צוות התקשורת שלנו ממליץ על ספרים, סרטים וסדרות

יורם לשם: ממליץ על סדרת הטלוויזיה "הצבי". העלילה היא סביב אליעזר בן יהודה, שהיה מייסדו של העיתון בשם הזה. הסידרה עוסקת במאבק על הטמעת העברית בארץ, שמציג היבטים שונים של התקופה: אידאליסטים ציוניים, קידמה מול שמרנות חרדית, פמיניזם מחד ודיכוי נשים מאידך, סיפור אהבה לאידיאל, שהופכת לאהבת אדם, הגולה והעלייה לארץ והירידה ממנה. אהבתי את הסידרה גם בגלל רמת הקולנוע הגבוהה (תסריט, בימוי ומשחק)  ובגלל  ההצצה על התקופה ועל האנשים הנחושים, שנאבקו על התקומה של העם בארצו והקשיים בהם נתקלו ואשר יכלו להם תוך הקרבה רבה.

רחלי משקובסקי ושרה ברנשטיין: ממליצות על הסרט "חמדה" של שמי זרחין. הסרט מתרחש במרחבי הגליל העליון. הוא מעניין לכל אורכו. עוסק במערכות יחסים ועל התמודדות עם קשיים במשפחה. משחק נפלא של ששון גבאי ושל אסי לוי.

 ירמי לז'ה: ממליץ בחום על הסרט "אזור העניין" - סרט קשה על מי שהיה מפקד אושוויץ, על החיים הנוחים של בני הבית בצל החומה החוצצת בין גינת הפרחים של רעייתו למחנה המוות - מקום עבודתו של רודולף הס.

ספר נוסף שאני ממליץ עליו הוא לאוהבי היסטוריה ונצרות ימי הביניים - ספרו של אסף פינקוס, מרצה באוניברסיטת ת"א, "הציור הגדול". בספר תיאורי הווי במנזר בגרמניה (האימפריה הקתולית הקדושה) נזירות נכלאות בפקודת האפיפיור במנזר ללא יכולת לראות את העולם, ועוסקות ב"מעשה האסור" לנשים - ציור פרסקו של בית התפילה. רומן קומי טרגי ומנהגי העולם ההומופובי הזה... מרתק.

דורון סוסליק: ממליץ לקרוא את סיפרו של אריק לארסן - "בגן חיות הטרף" - דיפלומטיה, אהבה ואימה בבירת הרייך השלישי. חוויותיו של ויליאם דוד (dood),פרופ' להיסטוריה משיקגו, שהתמנה, במפתיע, לתפקיד שגריר ארה"ב בגרמניה בתחילת שנות ה – 30 - גרמניה שהופכת להיות נאצית. מרתק !

סיימתי גם לקרוא את סיפרו של קולם טויבין - "הקוסם", על משפחתו של תומס מאן, ועל הקורות אותם עת עולה היטלר לשלטון. המשפחה נרדפת, נודדת בין שוויץ, צרפת וארה"ב, כשהיא נידונה לגלות והיעדרות מהחיים הציבוריים.
מעניין מאוד !

ספר שלישי שאני קורא עתה, שונה לגמרי מהקודמים. הכוונה ל"ביוטופ" של אורלי קסטל-בלום. הספר עוסק בקורותיו של המרצה לצרפתית, שימל, שפוטר מעבודתו מהחוג לצרפתית באוניברסיטת ת"א. שימל הולך ומסתגר בדירתו הקטנה - מרכז חייו, מבצרו, במרכז העיר, מתבונן בשכנים, בסביבה, בחוצות הכרך בפיכחון, בריאליזם - קצת ביקורת, קצת ציניות... מי שמכיר, וחי, את ההוויה התל- אביבית - הספר יעלה חיוך קל על פניו !...

נחום נוימן: צופה כעת בסדרה ברידג'רטון. ממליץ לצפות,  למי שמעוניין להתנתק לשעה קלה מקשיי היום יום  בארצנו ולדמיין עצמו משתלב בחיי החברה הגבוהה בלונדון בתחילת המאה ה 19  עם המסיבות, הלבוש, המעמדות, קודי ההתנהגות, התככים. ללכת עם זה לישון. בבוקר לקום, לקרוא את עיתון הבוקר ולחזור למציאות.....

הניה קמיר ממליצה על "קלריסה" – ספרו של שטפן צוויג. זהו אחד מספריו האחרונים של הסופר, שנכתב בהיותו בגלות בברזיל, בעת מלחמת העולם השנייה, זמן קצר לפני שהתאבד. למעשה לא סיים את כתיבתו.

גיבורת הסיפור היא קלריסה, נערה החיה בווינה של ראשית המאה העשרים. היא נאבקת ומפלסת דרך עצמאית בעולם נוקשה המתפורר לנגד עיניה. קלריסה היא אם חד הורית המאוהבת בגבר ממדינת אויב, וזאת בעולם שמרני אחוז טרוף לאומני.

אילנה סלומון: אהבתי את הספר ״המתיקות שבשכחה״ מאת קריסטין הרמל. הספר הוא רומן מרתק, המגולל את סיפורם של ארבעה דורות, השזורים בנשים המבקשות לדעת על עברן.

עמנואל רונן: המלצתי: קחו את ספר הספרים. יש בו סיפורי מתח, סיפורי אהבה, סיפורי זימה, היסטוריה, מעשי גבורה של נשים, וסיפורים של מנהיגים. הנאה מובטחת. יש סיפור על מלך שמצא דרך מקורית להחם את גופו, וגם על מלך שידע ליהנות מהחיים, ובערוב ימיו אמר: הבל הבלים