הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

סיפורים קטנים גדולים מאד במפגש סיום השנה של מתנדבי רמת גן

חוויות וסיפורים מרגשים, שראוי לספרם, נשמעו באירוע סיום השנה למתנדבי "ידיד לחינוך" ברמת גן - ארוע שערכו בת עמי ויפית, רכזות העמותה בעיר. נביא אחדים מהם:

יורם ברקוביץ, מנהל בית הספר "הלל", שנכח במקום, הביא את הסיפור הבא בן המאתיים שנה:
הרב יצחק מאיר אלתר מחסידות גור, אמר כבר לפני יותר ממאתיים שנים: "כשנעשה אדם למנהיג, מן הצורך שיהיו מוכנים כל הדברים: בית מדרש וחדרים ושולחנות וספסלים, אחד גבאי ואחד שמש וכיוצא באלה. אחר כך בא השטן וחוטף את הנקודה  הפנימית, אבל הוא משאיר את כל השאר, והגלגל מתגלגל, רק הנקודה הפנימית חסרה".

לאחר שסיים לקרוא, סיפר ברקוביץ, שמבנהו הפיזי של בית הספר עליו הוא מופקד, הוא ישן. חמש המתנדבות של העמותה מתמידות להגיע אליו 4-5 פעמים בשבוע. התנאים בהן הן עובדות אינם טובים, כדבריו, אבל, המשיך ואמר: הן הבינו שצריך אותן. "הן מביאות איתן את "הנקודה הפנימית"'.
איזה דברים יפים של מנהל.

ביקשנו מיפית, שמרכזת את המתנדבים יחד עם בת עמי, לשלוח לנו את הסיפורים הקטנים על מתנדבים, שסיפרה באותו המפגש.
יפית שלחה לנו "סיפורים קטנים גדולים מאד", כפי שהיא מנסחת. "יש רבים כאלה", היא כותבת, ו"לכן יסופרו רק מעטים ועל קצה המזלג".

"הלוואי שהיית אמא שלי". לא ייאמן. כך אמר תלמיד נחמד, עולה מרוסיה, למתנדבת שמקלה על קליטתו בארץ. הם משוחחים בעברית, קצת קוראים וכותבים - ובכך מתפתחת אצלו תחושת שייכות לארץ, ומתאפשרת לו תקשורת עם חבריו לכיתה, ובכלל.

"קיבלתי 82 במבחן". תלמידה שציוניה בתעודה עמדו על פחות מ-40 (הרבה פחות), קיבלה סיוע ממתנדב יקר שלנו. אין מילים לתאר את ההשקעה וההישג שלצידו. אך מה שלא פחות מרגש: המורה סיפרה, איך לאחר המבחן המתנדב התכתב איתה, וחזר ושאל שוב ושוב - האם היא כבר בדקה את המבחן של אותה ילדה, עד שלבסוף התבשר על התוצאה המרשימה הזו. איזו מסירות, איזו אכפתיות מרגשת, כאילו היה אביה של אותה תלמידה. אין מילים.

"חשבון בהליכה". ומתנדב נוסף, שסייע בחשבון לתלמידה, שכל רגע קמה והסתובבה. כך פעם, ועוד פעם, ועוד. המתנדב היקר לא הרים ידיים, לא ראה בכך זלזול או חוסר התייחסות. הוא חיפש דרך "להגיע" אל התלמידה ולהצליח. הוא ניסה כך ואחרת,  והגיע לבסוף למסקנה שזו הדרך של אותה תלמידה ללמוד. כך הם לומדים, בהצלחה, מאז: הוא יושב והיא קמה ומסתובבת.

סיפורים דומים יש לרוב, וכמו שאמרנו: תקצר היריעה. יישר כוח.