הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

ברכה לראש השנה ומכתב פרידה - מאת: משה רביב

25 בספטמבר 2021

ברכת ראש השנה 2021 - תשפ"ב

רכזים, מתנדבי ידיד לחינוך ביישובים וחברי המטה,

בפרוש שנת תשפ"ב הבאה עלינו לטובה, השנה השנייה למגפת הקורונה, ברצוני לאחל לכם ולבני ביתכם, שנת בריאות איתנה והצלחה בכל אשר תפנו.

אנו גאים בכם, בעבודתכם, במסירותכם וביכולות שלכם להתמודד עם אתגרי התקופה.

לגבי אישית זו שנה מיוחדת. אחרי 15 שנים בהם הייתי שותף מייסד ויו"ר ידיד לחינוך, החלטתי להעביר את התפקיד לדור הבא. הועד המנהל קיים בחירה סודית, מפוקח ע"י יו"ר ועדת הביקורת, מר פרדי  וידר  והיועצת המשפטית , הגב' בת-שבע לוי, והחליט לבחור בגב' לאה רוזנברג כיו"ר הבא של העמותה.

לאה מוכרת לכולכם. בטוחני שמנהיגותה ויכולותיה יצעידו את ידיד לחינוך קדימה.

רצ"ב העתק מכתבי לחברי הועד המנהל המפרט את השקפתי.

בברכת שנה טוב ומבורכת,

משה רביב

 

26 ביולי 2021

מכתב לחברי הועד המנהל

ידידי, חברי הועד המנהל,

בעקבות שיחות עם מנכ"ל קרן רוטשילד, מר אריאל וייס על גיוס גימלאים להתנדבות בקהילה, במהלך 2005, הבעתי את דעתי שאכן ניתן לגייס גמלאים במספרים גדולים והמלצתי להתמקד בשטח החינוך.

אריאל אמר :  You do itמאז צללתי לעבודת העשייה ותרגום החזון למציאות.

בשנה הראשונה חברנו לתוכנית "של"מ" בחברת המתנסים כדי לעשות פיילוט בעשרה יישובים. שם הכרתי את גב' דינה בנקלר, מחנכת דגולה ,וקיבלנו לעבודה את נמרוד אקרמן כמנכ"ל. ב-2007 החלטנו שעדיף לפעול כעמותה עצמאית והקמנו את "ידיד לחינוך". דינה בנקלר ז"ל קיבלה על עצמה את הניהול הפדגוגי של העמותה. בנינו שדרת ניהול סדורה, אספה כללית, ועד מנהל, מנכ"ל וקבוצה קטנה של עובדי מטה. חוט השדרה של הארגון התבסס על הרכזים בכל יישוב ויישוב.

ב-2008 הצטרף לוועד המנהל, דר. דויד הרמן כשותף בכיר לעשייה וכנציג קרן גוטסמן, שביחד עם תרומת יד הנדיב אפשרו את פעילותנו. במשך הזמן הצלחנו לגייס משאבים נוספים.

הצטרפותה של לאה רוזנברג לוועד המנהל, עם ניסיונה העשיר בחינוך ובמשרד החינוך, תרמה רבות. מאז שדינה נפטרה היא עומדת בראש המזכירות הפדגוגית שלנו.

הצבנו לעצמנו את המטרות הבאות; התמקדות בחינוך היסודי, הפיכת ידיד לחינוך לעמותה ארצית באמצעות פעילות במספר רב של יישובים. השגת תמיכה והכרה של משרד החינוך בעבודתנו ושיפור איכות החיים של הגמלאים המתנדבים.

ב-2021 ניתן לומר שחלק מהמטרות אכן הושגו. אנחנו פעילים ב-46 יישובים ובפרוץ מגפת הקורונה היו לנו כ-4000 מתנדבים. משרד החינוך הכיר בנו כעמותה מובילה בין "תומכי חינוך והוראה" בבתי ספר ומעניק לנו תמיכה כספית שנתית. אלפי ילדים ב-630 בתי ספר זכו להוראה והנחייה של המתנדבים שלנו. אלפי גימלאים מתנדבים שאבו סיפוק ונחת מהתנדבותם.

חושבני אם כן, שזה הזמן הנכון לבחור בחבר אחר בוועד המנהל כיו"ר העמותה.

ברצוני להביע תודה והערכה רבה לכל חברי הועד המנהל על תרומתם ותמיכתם .

תודה מיוחדת לנמרוד על ניהול העמותה מאז לידתה. העובדה שבמשך 15 שנה סיימנו כל שנה עם תקציב מאוזן ראויה לציון מיוחד.

בתודה, בהערכה ובברכה,

משה רביב