הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

שינוי - מאת: לאה רוזנברג, היו"רית החדשה של הועד המנהל,
"ידיד לחינוך"

הידעתם כי בלוח השעונים בתא הטייס ישנם (לפחות) שני סוגי שעונים? הראשון בודק את המרחק מהיעד, והשני בודק את שלום הנוסעים, חמצן, מזון, נוחיות ... .

ומה עניינו של מידע (חשוב) זה לעניינינו?

חברותי וחברי, המסע שיצא לדרך לפני 15 שנה בראשותם של משה רביב, יו"ר העמותה, יקירתנו דינה בנקלר ז"ל , שהייתה יו"ר המזכירות הפדגוגית, ונמרוד אקרמן המנכ"ל, הציב לעצמו מטרה משולבת: תמיכה במערכת החינוך תוך הענקת משמעות לקהילת הגמלאים המתנדבים.

ממטרה זו נגזרו היעדים הרצויים.

שלושת המייסדים הביאו את המסע לנקודה מפוארת על "מפת" ההתנדבות והחינוך במדינת ישראל .

המטרה הייתה ונותרה אותה אחת: "מיצובה של פעילות העמותה כמודל לבית הספר העתידי, כמרחב חינוכי-חברתי, בו מתקיימת חברה רב-גילאית תורמת ונתרמת, ולשמש מנוף לשינוי תרבות בתי הספר לצריכת משאבים ותשומות הקיימים בקהילה, שיעמדו לשירות איכות החינוך והחברה". (מתוך חזון העמותה).

העיתוי הנוכחי של המסע מחייב שינוי מסלול בשל הסיבות העיקריות הבאות :

  • המגיפה העולמית המטלטלת.
  • החלטתו של משה רביב לפרוש מתפקידו כיו"ר .
  • החלטת הועד המנהל של העמותה למנות אותי לתפקיד זה .

בדרך אל המטרה עלינו להרחיב ולהוסיף יעדים תלויי זמן, מקום ונסיבות, הן לטובת התלמידות והתלמידים, והן כדי להרחיב את מגוון האפשרויות להתנדבות בקרב ידידי החינוך.
"ההמראה" המחודשת דורשת יוזמה, נחישות, אנרגיות טובות והרבה שמחת יצירה והתחדשות וגם....סבלנות וסובלנות, כדי לחולל את השינויים המתבקשים ולהגיע לרף גבוה בהרבה של המטרה.

צוות העובדים הנפלא של העמותה הוכיח את עצמו בעבר ומוכיח עצמו יום יום, ביצירתיות, ביכולות למנף ולהגיע למחוזות חדשים, וביחס האכפתי והקשוב.

הרכזות והרכזים אינם ממתינים לאות ולסימן, והם כבר עסוקים בבניית תוכניות העבודה לשנה זו וממתינים להוצאתן לפועל . מתנדבי המטה מאירים כל פינה אפשרית, כדי להרחיב ולהעצים את העשייה החינוכית .

ואתם, מתנדבות ומתנדבים יקרים, אשר מסירותכם, התמדתכם, האכפתיות ורוח הנתינה האינסופית הם המשאב העקרי אתו נפיק את הערך המוסף למערכת החינוך.

זו ההזדמנות למילה אישית של תודה לעמיתי בוועד המנהל על התגייסותם הרבה לטובת מטרות העמותה ועל שמצאו לנכון לבחור בי ליו"רית.

אני מבטיחה שבדרכנו אל המטרה נתמיד לראות הן את המרחק אל היעד והן את שלומם ורווחתם של כל השותפים למסע.

 

שנה טובה לכולנו.