הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

"ידיד לחינוך" מחדשת את לימודי ההעשרה למתנדבים

והפעם יפעלו גם הקמפוס הדגיטלי באמצעות הזום וגם הרצאות פרונטליות במרכזי הפסג"ה ובכותרי הפיס

בשנת הקורונה היווה הקמפוס הדגיטלי של "ידיד לחינוך" תחליף למה שנקרא עד אז: "למידה בכל גיל" – תכנית של הרצאות פרונטליות בתחומי העשרה שונים למען המתנדבים. התכנית התקיימה בפריסה ארצית במוקדים ישוביים שונים. לימודים אלה היו תמיד חלק מחיי המתנדבים שלנו.

מאחר שבתקופת הקורונה היו המתנדבים מנועים מלהיפגש עם אנשים אחרים, שימרנו ב"ידיד לחינוך" את הלמידה באמצעות 'הקמפוס הדיגיטלי' דרך הזום. כך המשכנו את הרווח האינטלקטואלי, המקצועי וגם החברתי.
במפגשי הקמפוס הדגיטלי נטלו חלק מתנדבים רבים מכל רחבי הארץ וגם משתתפים שלא מן העמותה, כל זה מדי שבוע במפגש בן כשעה או יותר.

נזכיר את ההרצאות בנושא 'אורח חיים בריא' שהיה מאד רלוונטי לבני הגיל השלישי, והפך לאקטואלי עוד יותר בתקופת הקורונה, את ההרצאות על פרשת השבוע בכל ראש חודש, את סידרת ההרצאות שעסקה בנושאים טכנולוגיים ובהן היסטוריה של המחשוב, התמודדות הגיל השלישי עם דורות הטכנולוגיה המודרנית, הלם העתיד ועוד, וכן ההרצאות בנושאים: 'חוסן קהילתי' ו'ישראל במזה"ת המשתנה".

ומה בשנת הלימודים תשפ"ב?

בשנת הלימודים הבאה מתווה הרצאות ההעשרה ב"ידיד לחינוך" יהיה היברידי, כלומר, בתחילת השנה, בחודשים אוקטובר – דצמבר, יפעל הקמפוס הדגיטלי, והלמידה תהיה באמצעות הזום, ואילו בחודשים ינואר – מרץ, הלמידה תהיה פרונטלית במרכזי פיסגה ובכותרי הפיס בעשרה מוקדים ברחבי הארץ. לימודים אלה יתקיימו בארבעה ימים שונים כשבכל יום כזה, שתי הרצאות.

על תכנית הקמפוס הדגיטלי:

הקמפוס הדיגיטלי יתקיים אחת לשבוע בימי ראשון ויהיו בו שתי סדרות: האחת ובה שש הרצאות, תעסוק בקידום אורח חיים בריא ובה בין השאר תרגול זיכרון, רפואה מיגדרית, רפואה משלימה, תזונה, וגם אמנות ומוסיקה כתורמים להיבטים בריאותיים.

הסידרה השנייה תהיה "אשנב לפסיכולוגיה" ובה הרצאות על פרויד - אבי הפסיכואנליזה, על פסיכולוגיה הומניסטית, אינטליגנציות מרובות, התמודדות עם מצבי לחץ ומשבר ועוד. ההרצאות תינתנה מפיו של ד"ר אבי צפרוני.

עוד בתיכנון: סידרת הרצאות על החברה הערבית.

על תכנית "למידה בכל גיל" – העשרה פרונטלית

תכנית זו היא בשלבי בנייתה האחרונים, והיא תעסוק בעיקרה ב"למידה רגשית חברתית" מזויות ראייה שונות.

"'למידה רגשית חברתית' היא התהליך שבאמצעותו רוכשים ומשתמשים ביעילות בידע, בכישורים, בעמדות ובמיומנויות הנדרשים, כדי להתמודד עם אתגרי היום-יום, ולהתפתח כאנשים סקרנים, בעלי יכולת להבין את רגשותיהם שלהם ואת רגשותיהם של אחרים, לקיים אינטראקציות חיוביות עם אחרים, לפעול מתוך מוטיבציה פנימית ולהפגין: גמישות מחשבתית, יכולת התמדה, ויסות רגשי והתנהגותי וקבלת החלטות אחראיות".
למידה זו היא משמעותית לנו כמתנדבים לטובת מענה מדוייק יותר בהרחבת תחושת המסוגלות של התלמידים עמם אנו עובדים, מעבר לקידום ההישגים הלימודיים.

בקרוב תתפרסם התכנית המפורטת של כל ההרצאות הן בקמפוס הדגיטלי והן בלימודים הפרונטליים עם לוח הזמנים. בקמפוס הדגיטלי תתאפשר גם השתתפות של הקהל הרחב ולא רק למתנדבי ידיד לחינוך.

גם השנה יפעלו מדריכי הזום מטעם העמותה, ומתנדבים המעוניינים בהדרכה או רענון יוכלו להעזר בהם. הפנייה תהיה דרך רכזי הישובים.

עד אמצע חודש אוגוסט יפורסם למתנדבים שלד של תכנית ההעשרה לשנת הפעילות תשפ"ב עם השעות, הימים ועולמות התוכן. סדרות שכבר הפרטים לגביהן סגורים יפורסמו במלואם, וסדרות שטרם נסגרו הפרטים יפורסמו בקווים כלליים עם אמירה שהפרסום המפורט יועבר בהמשך.