הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

הכירו את המיזם המרגש "מתחשבים" - מאת: הניה קמיר

מתחשבים במי? מתחשבים במה?

מתחשבים - מהמילה מחשב.

מתחשבים – התחשבות בחברה ובסביבה.

למרות שהמחשב הוא כלי עבודה חיוני שמצוי בכל מקום עבודה, כלי למידה ותקשורת בכל בית ספר ונמצא בהרבה מאד בתים, יש עדיין בחברה שלנו פער דיגיטלי. יש אנשים רבים ובעיקר ילדים, שאין להם מחשב ואין להם היכולת הכלכלית לרכוש מחשב.

את הצורך הזה זיהה החמ"ל של פיקוד העורף בתקופת הקורונה, בה אנשים וילדים רבים ישבו מסוגרים בביתם בלי יכולת ליצור קשר דיגיטלי עם חברים, מורים או גורמי רווחה.
נכון להיום 236,000 ילדים, צעירים וקשישים עדיין מנותקים, או שאין להם גישה למכשירים אמינים או לאינטרנט מהיר.

משזיהו בפיקוד העורף את הצורך הזה, פנו למגזר העסקי-כלכלי – למנכ"לים של החברות העסקיות הגדולות והחזקות במשק,  ובקשו את עזרתן. מסתבר שהחברות הללו רוכשות מדי שנה המון מחשבים חדשים ושולחות את הישנים להטמנה.
הסביבה שלנו מוצפת בפסולת דיגיטלית: מחשבים ישנים, מסכים משומשים, ואביזרים דיגיטליים אחרים, כל אלה מהווים פסולת המזהמת את הסביבה.
אפשר להשתמש בפסולת הזאת. ניתן לנקות ולשחזר את המחשבים הישנים ולשכלל אותם לרמה הגבוהה הנדרשת.
המיזם הלאומי "מתחשבים" דואג להציל כ 200 טון של פסולת אלקטרונית בשנה - משקלם של 6 מטוסי בואינג!
המיזם אינו מטפל במחשבים מאד ישנים, אלא במחשבים שבעליהם רצו להתחדש ולרענן את הציוד שלהם, ושאפשר להביאו למצב טוב ומשוכלל יחסית, מה שמבטיח כמובן, שכל מי שמקבל מחשב באמצעות "מתחשבים" אכן מקבל מחשב משודרג.

את עבודת האיסוף והשכלול מבצעים אנשים בעלי מוגבלויות ומתמודדי נפש בשיתוף פעולה עם חברת "המשקם". כל תהליך השדרוג והחידוש של המחשבים נעשה על ידם. הם עוברים הכשרה, רוכשים מיומנות וכלים לשילוב בשוק העבודה. העבודה שלהם היא יסודית והמוצר שהם מיצרים הוא באיכות מעולה. הם מעידים על עצמם, שהעשייה נותנת להם תחושת מסוגלות וסיפוק.

עמותת "מתחשבים" פועלת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך, משרד הרווחה והרשויות המקומיות ובליווי בית הנשיא.
עד היום כבר חולקו 14,000 מחשבים לבתי ספר ומתנ"סים בכל הארץ, במאות רשויות ועוד היד נטויה. העמותה מספקת מחשבים לתלמידים, לצעירים ולאוכלוסייה הבוגרת.

הרי לכם מצב שבו כולם מרוויחים. דואגים לחלשים ומנקים את הסביבה וחוסכים מיליוני שקלים למדינה.

אז בבקשה:

  • אם אתם מכירים מוסדות, אירגונים וחברות עסקיות גדולות, שמחליפות את המחשבים שלהם לאחר תקופה (לאו דווקא מפני שהם מאד ישנים), צרו עימן קשר והודיעו לנו. הפרטים מופיעים באתר "מתחברים", שהקישור אליו מופיע בתחתית הכתבה.
  • אם אתם זקוקים למחשב משוכלל...
  • אם אתם מכירים תלמידים שזקוקים למחשב כזה...

אתם מוזמנים לפנות לעמותת "מתחשבים" בקישור הבא:  lhttps://www.mitchashvim.org.il/