הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

גל האומיקרון: מתוסכל, חושש, ומשתדל להמשיך בהתנדבות - מאת: יוסי רוזנמן

לצד התרומה לקהילה, כמתנדב ספריה אני מעט חושש. הנחיות הקורונה משתנות כל הזמן ואינן ברורות מספיק.

אלפי מורים ותלמידים נכנסים מדי יום לבידוד. עוד תלמיד מאומת ועוד תלמיד מבודד ועוד מורה מאומת ועוד מורה מבודדת. מנהלים מזהירים כל העת מפני קריסה של מערכת החינוך. נוסיף לכך את הסערה ההיברידית, שבניגוד לדרישת ההורים, מורים רבים מסרבים להתמודד עם השיטה של לימוד בכיתה ותוך כדי כך גם למידה מרחוק.

מנהלי בתי הספר עושים מעל ומעבר, לצידם צוות מורים מסור ומתוסכל, שצריך לספק את הסחורה, ומי שעלול להיות הנפגע העיקרי מכל הסיפור הם הילדים/התלמידים היקרים שלנו, שמוצאים עצמם בין הפטיש לסדן. עד כה הם הפסידו חומר לימודי רב.

תלמידים שנחשפו למאומתים, מחויבים לעבור בדיקות ולשהות בבידוד עד לקבלת תשובה שלילית, ההתעסקות סביב השעון בהסברה, בהכלה ובתמיכה בתלמידים ובהורים, יוצרת טלטלה ותיסכול בקרב המנהל וצוותי המורים בבית הספר.

 

בעיצומם של ימי האומיקרון, משתדלים להמשיך בהתנדבות

בתוך כל המהומה, נוצר קושי רב בהחזרת מתנדבים למעגל הספריות, ואלה שכבר התנדבו בעבר, חוששים עדיין לחזור בגלל הקורונה. בתוך כך, בכובעי כמוביל הפעילות ההתנדבותית בספריות בתי הספר באזור הדרום (דולב), ובהיותי בקשר הדוק עם רכזת העיר יבנה, הגב׳ שוש אגסי, שעושה עבודה נפלאה בטיפול ובגיוס מתנדבים בעיר, הבינותי את המצוקה בהפעלת הספריות, והחלטתי בעצמי להפעיל בשלב זה לבד את ספריית בית הספר "מעיין", שהיא אחת הספריות הגדולות מבין כלל בתי הספר ביבנה. ראיתי כמה התלמידים צמאים להגיע לספריה. התחלתי לעבוד עם הכיתות הקטנות א׳-ג׳ ובסיכום עם המנהלת וצוות המורים, החלטנו גם, שלספריה יכנסו התלמידים בקבוצות של 5 תלמידים בכל פעם, כשהם עוטים מסיכה. בתוך כך, התחלתי גם להכשיר נאמני ספרייה - תלמידי כיתה ו׳ של בית הספר, שעושים עבודה נפלאה בסידור הספרים וקיטלוגם וגם בגילוי הבנה וידע בכל הקשור להפעלת המחשב, וכך נוצר שיתוף פעולה מלא בגיבוי מנהלת בית הספר, שמגלה פתיחות לכל רעיון. בתוך כך, הספרייה פתוחה למעשה בכל ימות השבוע, כאשר תלמידי כיתות א׳-ג׳ מגיעים אלי בשעות הפעילות, בהן אני גם עוזר להם בבחירת ספר וגם עוסק איתם בפעילות לעידוד הקריאה. ביתר הימים הספרייה פתוחה בהפסקות ומתופעלת על ידי נאמני הספרייה - התלמידים המקסימים שנמצאים איתי בקשר טלפוני במידת הצורך. וכך כולם מרוויחים, כולל תלמידי כיתות ד׳-ו׳, שנהנים להגיע לספריה ולקחת את הספר המיוחל. נקווה לימים טובים יותר.