הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

נרגש לכתוב ליובל החמישים של המידעון שלנו

ידִידוֹתַי ויְדִידַי לַחִנּוּךְ!

 אני באמת נרגש לכתוב לכם את המילים האלה לגיליון היובל של המידעון שלנו.

העשייה העצומה והברוכה של כל אחת ואחד מכם, בכל תחום בו אתם מתנדבים בעמותה, היא עולם ומלואו. כל אחד מכם יודע מה הוא עושה בהתנדבות וכיצד היא משפיעה עליו ועל סביבתו. לכולכם יש סיפורים מרגשים מההתנדבות, חוויות ודוגמאות למשמעות הרבה שלה הן עבורכם והן עבור הילדים.
אבל כאשר מדובר בלמעלה מ-3,000 מתנדבות ומתנדבים בכל רחבי הארץ, במגוון רחב כל כך של תחומי התנדבות, קשה עד בלתי אפשרי להביא לידיעת כולנו את היקף העשייה, את משמעותה הרבה למי שמעורב בה ובעיקר להכיר את הדמויות שעומדות מאחוריה – אתן ואתם.
ואת הבלתי אפשרי הזה עושים במקצועיות, בצנעה ובמסירות ריקה וצוות התקשורת כבר מזה 50 גיליונות. כל גיליון של המידעון מספר מחדש את סיפורה המיוחד כל כך של 'ידיד לחינוך'. המידעונים מביאים לקדמת הבמה את האנשים מאחורי הסיפורים, מאירים בזרקור פרויקטים ייחודיים ונותנים במה והוקרה לכן ולכם - הגיבורות והגיבורים האמיתיים של הסיפור הנפלא והבלתי נגמר הזה שנקרא 'ידיד לחינוך'.

כל  גיליון של המידעון עומד בפני עצמו כמשקף את רוח העמותה ועשייתה וכפועל יוצא מכך את חשיבותה למערכת החינוך והקהילה. אולם לא פחות חשוב מכך - כלל המידעונים יחד מהווים את ההיסטוריה הארגונית שלנו והם מתעדים ומשקפים הלכה למעשה את הקניין הרוחני עליו מבוססת פעילותנו. המידעונים מאפשרים לראות מהיכן באנו, מה עברנו בדרך מאז ועד היום וכיצד הרעיון הנפלא של מייסדי העמותה הלך והתממש לעשייה גדולה ומפוארת, תוך התמודדות עם קשיים ואתגרים להם תמיד יכולנו.

אז זו הזדמנות חגיגית ונפלאה להגיד תודה ענקית לריקה ולצוות התקשורת על עשייה כל כך מסורה, חשובה ומקצועית. תודה על המידעונים שמלבד היותם מימוש הרעיון שאנו קהילה ייחודית ומיוחדת בעלת מאפיינים משלה, הם גם "שר ההיסטוריה" שלנו, היכולת שלנו לחזור אל העבר בכל רגע נתון ולראות את הדרך שעברנו.
ובפרפרזה על אמירה של יגאל אלון - "(ארגון) שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוטה בערפל".

אז תודה לצוות התקשורת ולעומדת בראשו, על כך שמידי חודש אתם דואגים לשקף ולתאר את ההווה שלנו כך שכשהוא יהפוך לעבר, הוא ישמש לנו כיסוד איתן ומצפן להמשך הבניה שלנו לעתיד בהיר ומבטיח.

תודה והמשך עשייה ברוכה לכולנו.

 

שלכן ושלכם

אורי