הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

איילת לב, אשת הקשר עם המתנדבים בביה"ס קריית עמל בטבעון כותבת על ההערכה והתודה של צוות ביה"ס לכל אחד ואחת מהם

וכך היא כותבת:

כבר למעלה מ-10 שנים מגיעים מתנדבי "ידיד לחינוך" לבית הספר שלנו.

במהלך שנה"ל תשפ"ג מגיעה אלינו קבוצה מובחרת של מתנדבים בהובלת נועה רפאלי, הרכזת היישובית של מתנדבי "ידיד לחינוך", על מנת להעניק מזמנם וממרצם, כל אחד יחיד ומיוחד באישיותו ומומחה בתחומו.
המתנדבים היקרים מעורבים ומשמעותיים בעשייה ובלמידה בכתות בהם הם משתלבים. הלווי האישי מהווה רשת בטחון ומרחב להתקדמות התלמידים, למי שצריך ולמי שזקוק למשענת ומילה טובה.

ההנהלה והצוות החינוכי רוצים לומר תודה מיוחדת לנועה רפאלי, שעובדת מאחורי הקלעים, פועלת ללא לאות ושומרת על אש גבוהה את תחום ההתנדבות בבית ספרנו.
בחן ובנועם הליכות נועה מצליחה לנתב את המתנדבים להתנדבות משמעותית, להחדיר בהם תחושת שייכות ואהבת המקום, תוך דאגה ואכפתיות לרווחתם ולצרכי בית הספר כאחד.
אני מרגישה צורך להביא ולספר על ההתייחסות האישית של הצוות החינוכי שמשלב את המתנדבים.

לבנת דגול, מחנכת כתה א' ותיקה, מספרת על רעיה לוי ואומרת: "רעיה היקרה מגיעה מידי יום רביעי, מקבלת בשמחה ובבוקר טוב את ילדי הכתה, וכשאנו יוצאים למשימות ולפעילויות חוץ בית ספריות, גם רעיה מתלווה אלינו. רעיה עובדת עם ילדים מתקשים, לפעמים בקבוצות, לפעמים עם שני ילדים ולפעמים באופן יחידני. הילדים אוהבים לעבוד אתה ויוצאים מחוזקים. כך וגם אני".

על אייל רוטברט מספר עמית אלמוג, מורה ל"חינוך יער", שאותו מלווה אייל כבר חמש שנים בשיעורי "חינוך יער". "באישיותו הנעימה וחיוכו המקסים, משרה אייל שלווה על הכיתות ועוזר להוציא לפועל את הסיורים ביער. אייל מתנדב מסור, אחראי ומעורר השראה".

לי דהן, מחנכת כיתה א, זכתה לקבל השנה את המתנדבת דליה שפיגל, שכל כולה מסורה לכתה ולילדים. "לדליה יש ידע וניסיון רחב בהוראה מתקנת בתחום השפה, והיא עוזרת למתקשים ומעשירה את המתקדמים. מעבר לכך דליה אהובה מאד כל הילדים, נותנת להם יחס חם ואוהב והתנדבותה המקצועית עם הילדים מדוברת ומבורכת גם בקרב ההורים".

מתנדבת חדשה שהגיעה רק השנה לבית הספר וכבר זוכה להרבה הערכה מהמחנכת והילדים היא חביבה סבג. ילדי הכתה מצפים לבואה בכל יום רביעי וכולם רוצים לזכות ולעבוד אתה.

גם בתחום האנגלית יש לנו מתנדבת, רויטל לוין, שעובדת פעם עד פעמיים בשבוע עם שני ילדים קבועים מכתות ד', ו ה'. "היחס האישי, הסבלנות, העקביות והנועם אותם מרגישים הילדים, תורמים לקידומם במקצוע ולחיזוק המוטיבציה שלהם להתקדם".  

על שני מתנדבים, מיכאל מרזר וחנה שלם שמתנדבים אצלנו כבר למעלה מעשור, והפכו ממש לחלק מ"הנוף" בבית הספר, אני יכולה רק לספר שאני מרגישה את הקשר הנפלא איתם, הן של המורות והן של התלמידים, ומאחלים להם ולנו שימשיכו ויגיעו אלינו עוד שנים רבות.

אין ספק שהמתנדבים של "ידיד לחינוך" הם מתנה לבית הספר. ועל כך הערכתנו ותודתנו.