הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

מקימה קבוצה חדשה בגדרה - מיומנה של פרח, רכזת חדשה
ב"ידיד לחינוך"

שמי פרח בן-גד גמלאית של משרד החינוך ומתנ"ס גדרה, חברה בארגון רוטרי 12 שנים. עם סיום שני פרויקטים חינוכיים שניהלתי בהתנדבות במסגרת רוטרי, חיפשתי אתגר חינוכי חדש, כמובן בהתנדבות. במהלך השיחה שהייתה לי עם מיכל בריג, רכזת אזור הדרום של "ידיד לחינוך", היה לי ברור שמצאתי את האתגר שחיפשתי, כי אני מאמינה שכל ילד יכול ללמוד ולהצליח, גם אם יהיה לו רק אדם אחד שיאמין בו, כדי שיוכל לפרוץ קדימה. בגדרה יש אנשים נפלאים אשר ישמחו להתגייס למען המטרה החשובה לשמש כתומכי הוראה בבתי הספר בישוב ולסייע לתלמידים.

צוות "ידיד לחינוך" ליווה אותי מתחילת הדרך. חברתי, מנהלת אגף החינוך בגדרה נתנה את ברכת הדרך: "תודה שהתגייסת להקים סניף ידיד לחינוך בגדרה".

בתחילת ספטמבר התחלתי בגיוס מתנדבים באמצעות שיחות אישיות, רשתות חברתיות: פייסבוק וואטסאפ, ובשלב ראשון גייסתי 18 מתנדבים.

באמצע ספטמבר ערכנו בספריה העירונית בגדרה אירוע פתיחה והדרכה לקבוצה הראשונה במעמד ראש המועצה המקומית יואל גמליאל ומנהלת אגף החינוך ענת קוך. מנהלת הספרייה ליאת חתוכה אימצה אותנו בחום ואף דאגה למתנות לכל המתנדבים.

הענות כל הגופים בישוב הייתה מדהימה. נפגשתי עם מנהלות שני בתי ספר והרכזות וערכנו תאום ציפיות. הגעתי למפגש צוותי המורים בכל בית ספר, סיפרתי על ידיד לחינוך והכנתי אותם לקראת הגעת המתנדבים. המפגש האחרון היה של המתנדבים בכל בית ספר עם המנהלת והרכזת. המפגש היה מרגש מאד והמתנדבים התקבלו בהערכה רבה.

כיום יש לנו 24 מתנדבים וחלקם ממתינים ליום הדרכה נוסף ולשיבוץ בבתי הספר.