הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

החלל שנפער בקורין מבאר יעקב, עקב נפילת בנה, מתמלא בהתנדבות שלה - מאת: אילנה סולומון

את קורין, אישה בעלת עיניים קורנות וחיוך שובה לב, זכיתי להכיר, כששתינו תהינו, היכן ניתן לצפות בליקוי הירח. כעבור יומיים פגשתיה מחוץ לגינתה והצעתי לה להצטרף ל"ידיד לחינוך". חששתי שמא תסרב להצעתי באמתלות שונות ומשונות, אך קורין זרחה בשומעה על האפשרות להתנדב וללמד אנגלית תלמידים המבקשים לשפר הישגיהם בשפה זו.

החלל שנפער בקורין עקב נפילת בנה, עמית חיסדאי, ברצועת הביטחון בדרום לבנון בשנת 1994 בהתקלות עם מחבלי החיזבאללה, מתמלא בהתנדבות שלה.

בסלון ביתה מתנוססת לה תמונה, ששבתה את ליבי בכוח הרב הבוקע ממנה. בתמונה נראה עמית, בנה, במדיו הצבאיים ובנשקו האישי. התמונה צולמה במצלמת חברו מספר דקות לפני נפילת השניים בידי מחבלים.
"חשוב לי לתרום לחברה", היא אומרת, "כי אלה הם הערכים שעל ברכיהם גדלו ילדינו בכלל ועמית בפרט."
מה היה משמח את עמית, להערכתך? אני שואלת.
"עמית אהב להיות במרכז העניינים ואהב את המדינה. עמית שהיה מפקד בסיירת הנח"ל, אהב את חייליו. הוא היה חש גאווה, לו ידע שאימו פעילה ומתנדבת למען הקהילה".
"אני חשה סיפוק ויודעת שאני ממלאת את חיי בעשייה משמעותית. אני רואה שהאדם התורם, מקבל יותר מהאדם הנתרם."

קורין חיסדאי, השכנה מהרחוב המקביל, היא עבורי אות ומופת. במקום לשקוע בעצב אינסופי ולבכות את נפילת בנה יקירה, היא בחרה בחיים. הבחירה בחיים, המהווה נדבך חשוב ביהדות ובאנושות בכלל, היא ערך מוסף לחיים היפים. לו היו רבים יותר בוחרים לתרום מעצמם למען כינונה של חברה איכותית, היינו זוכים לחיות בחברת מופת, כזו שנעים להיות חלק בלתי נפרד ממנה .