הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

הייטקיסטים בהוראה - ראיון עם נחום חופרי ראש מינהלת "מהייטק להוראה" - מאת רני רוגל

חופרי, אלוף מישנה במיל, לשעבר ראש עיריית רעננה, איש חינוך ומנהל תיכון אוסטרובסקי ברעננהמחסור במורים שילמדו מתמטיקה 5 יחידות ומדעים בבתי הספר התיכוניים, הביא להבנה שאת המקור לאנשים כאלה ניתן למצוא באנשי היי-טק ותיקים

חופרי (במרכז) עם מתעניינים בתכנית

נחום חוֹפְרִי הוא ראש המינהלת "מהיי-טק להוראה", שמשרד החינוך קבע לה יעד להסב מדי שנה 300 אנשי היי-טק מנוסים להוראה בבתי ספר תיכונים. כן, לעזוב את בור השומן ולזנק לעולם המאתגר, בלשון המעטה, של החינוך בישראל. הוא עושה זאת משנת 2018, אך הדרך לכך הייתה ארוכה ומרתקת.

ב"ויקיפדיה" כתוב על חופרי שהוא איש ציבור ומחנך, שכיהן כראש עיריית רעננה בשנים 2005–2013. בצה"ל שירת כטייס מסוקים בחיל האוויר, ובהמשך פיקד על שתי טייסות מסוקי קרב. היה ראש מחלקת ביטחון שדה במטה חיל האוויר, עוזר הנספח הצבאי בוושינגטון ונציג חיל האוויר בארצות הברית, והשתחרר בדרגת אלוף משנה.

האם בדומה לרבים אחרים פנה חופרי לעולם העסקי? לא ממש. הוא נרשם לבית הספר למנהיגות חינוכית של "מכון מנדל", ועם תום הכשרתו ניהל את בית הספר התיכון "אוסטרובסקי" ברעננה במשך יותר משבע שנים. חופרי המשיך בתפקידים בתחום החינוך בעיריית רעננה, ומשם הגיע בשנת 2018 לתפקיד ראש המינהלת "מהיי-טק להוראה".

בשיחה איתו סיפר לי חופרי: "הסבת אנשי היי-טק להוראה שהחלה בשנת 2013 נולדה בעקבות הבנת הצורך במורים שילמדו מתמטיקה 5 יחידות ומדעים (פיזיקה, כימיה, ביולוגיה ומדעי המחשב) בבתי ספר תיכונים, ומצד שני הייתה הבנה שאת המקור לאנשים כאלה ניתן למצוא באנשי היי-טק ותיקים, שהחליטו לעשות תפנית ושינוי, וכך לגייסם להוראה בעזרת קרן טראמפ.
המפעל החל לקרום עור וגידים, ומספר מכללות החלו לבנות תוכניות ייעודיות במימון קרן טראמפ בהתאמה לרקע ולניסיון של אנשי היי-טק אלה. ההסבה נמשכת שני סמסטרים, יומיים בשבוע, והייחוד הינו במיקוד הכפול: הכשרת אנשי היי-טק וסיוע להם להשתלב בהוראה".
בתוך כך נחתם הסכם בין משרד החינוך, קרן טראמפ ומכון מופ"ת (המכון הארצי למחקר ולפיתוח בהכשרת מורים), להקמת מינהלת שתלווה את המהלך ואת מי שמבצעים את ההסבה.

מאז תחילת פעילות המינהלת ב-2018 הוכשרו יותר מ-1800 מוסבים מהיי-טק להוראה, עם יעד של 300 בשנה. חופרי גאה לציין כי כיום משולבים בהוראה מעל 1400 מורים למתמטיקה, מדעי המחשב ומדעים, וקיימת גם רשת בוגרים ובה יותר מ-900 חברים.
המינהלת מלווה את המצטרפים כבר משלב ההתעניינות, וזאת בעקבות שיווק דרך רשתות חברתיות הגורם להם לפנות. אנחנו מסייעים לפונים בבחירת המסלול והמקום בו יעברו את תוכנית ההכשרה. רובם מאזורים עתירי פעילות היי-טק, ולפיכך הם משתלבים בהוראה סביב מרכז הארץ. בין המקומות בהם מועברת ההסבה וההכשרה נימנים מכללת אורנים, מכללת בית ברל, מכללת לוינסקי, הטכניון, אוניברסיטת תל אביב וגם האוניברסיטה העברית בירושלים, אך כפי שחופרי מציין, ואני שומע נימת צער בדבריו: "לא רבים באים לעבור את ההכשרה בירושלים".

"לאחר סיום ההכשרה מסייעים להם בהשתלבות ובבחירת בית ספר. אמנם אין חוזה, אבל הסכם נחתם בין כל בוגר שמשתלב בהוראה ומנהל בית הספר, שמסייע בשיבוץ ומלווה את הבוגר.

כל מורה שמסיים את תקופת ההכשרה שלו ונכנס לתקופת ההתמחות, נמצא בסדנת סטאז' שנבנתה במיוחד למוסבים. גם לאחר שהוא הופך למורה מן המניין, אנחנו ממשיכים לפתח ולהעצים אותו לאורך כל שנות ההוראה. לתמיכה שלנו אין מגבלת זמן".

שאלה מתבקשת היא כמה מההיי-טקיסטים מתמידים בהוראה. מסקר של המינהלת עולה כי 93% מאלה שהתחילו ללמד, ממשיכים בכך. נתון מרשים בהחלט.

אני מספר לחופרי על "ידיד לחינוך", ושואל אותו כמי שוותיק במערכת וניהל בתי ספר, לדעתו על התנדבות: "התנדבות להוראה חשובה מאוד, ולעתים מתנדבים יוצרים את הדבק בין התלמידים למורים, אך זה לא הנתיב המרכזי שלנו. אנחנו מעודדים התנדבות מתעשיות שונות, אבל זו אינה יכולה להחליף מורים בבתי ספר".

נראה כי מתוך המחסור במורים במערכת החינוך עולה הפתרון הבא, אותו מציג חופרי, והמתווסף לארגז הכלים להוראה: "אנחנו מפתחים מודל של עבודה חלקית, במסגרתו אנשים בתעשייה יעבדו שליש משרה בבתי ספר. חלק מהמורים שלנו עובדים במתכונת זאת, מלמדים, ואף מגיעים לדיונים ולישיבות כיתה".

ועתה רשות הדיבור לאחדות ואחדים מאלה שעברו בין עולמות – מהיי-טק להוראה:

איל בר דוד: "היום בשנתי השישית במערכת החינוך, אני מצטער רק על דבר אחד - שלא עשיתי את השינוי חמש שנים מוקדם יותר".

רועי פטרושקה: "זוהי קריאה חברתית, אם יש לכם תשוקה לשנות משהו בחברה הישראלית, הוראה זה המקום הטוב יותר שבו תוכלו לתת ביטוי לכישורים המיוחדים שלכם".

אבי נתן: "האתגר הוא להגיע לילדים ולהבין היכן הם  נעצרים. אם אתה אוהב לפתור בעיות במתמטיקה, זה לא מספיק. אם אתה אוהב לפתור בעיות לאנשים, זה המקום בשבילך. החלום שלי זה להסתכל על הקריירה השנייה שלי בהוראה, ולהיות גאה בה כמו בקריירה הראשונה שלי בהיי-טק".

אורית שגב:  "הייתי מעורבת במערכת החינוך כהורה. עכשיו אני יכולה גם להשפיע מבפנים. אני מרגישה שעשיתי את הדבר הנכון".

אסי דביר: "נוצרת סינרגיה מופלאה בין התלמידים לביני. אני לא בטוח מי תורם למי יותר. בואו לקסם הזה."

עדינה אנדן: "ההיי-טק בוער בעצמותיי. אחרי שנים שעשיתי דברים מאד מרגשים בהיי-טק, חיפשתי משהו שיש לו משמעות וקשר אישי. הרקע שלי בניהול מאד משמעותי גם בקריירה בחינוך. אני רואה כאן הזדמנות לחבר בין התעשייה למערכת החינוך"

 

נחום חופרי מזמין את מי שרוצות ורוצים להשתלב ב"מהיי-טק להוראה" לפנות אליו בווטסאפ 052-8899844