הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

מיזם העברידית של "ידיד לחינוך" מפרסם כאן קישור שניבנה ונאסף, ומהווה ארגז כלים לכל מתנדב שיבחר לעסוק בהוראת השפה העברית, מאת: דורון סוסליק

בנוסף לנאמר להלן, אפשר להגיע לספריה הוירטואלית - לוחצים על ספר בקובץ ה PDF ונפתח לינק ליוטיוב לשעת סיפור -  נא ללחוץ כאן או על צלמית הקובץ

 

"מאגר מושקע וייחודי, שנבנה באזור גומא - השפלה, מהווה ארגז כלים לכל מתנדב שיבחר לעסוק בהוראת השפה העברית", כך אומרת עופרה דרורי, סמנכ"לית הדרכה ב"ידיד לחינוך" בהתייחסות למיזם "עברידית" של העמותה.

בתחילת ימי הקורונה נועד המיזם לשלב בין למידה פיזית בכיתה לבין לימוד מרחוק, אך עתה, עד שיוקל המצב, הוא מתקיים רק בלמידה מרחוק.

המיזם נולד מתוך רצון להמשיך ולהנחיל את אהבת הקריאה והכתיבה לתלמידים, ולהפעלה מחדש של הספריות הבית-ספריות, כפוף להנחיות בימים אלה.

המתנדבת רחלי כהן-סמסון מ"גומא השפלה" מובילה את המיזם ברמה הארצית.

המיזם מכיל כרטיסיות לכיתות א' - ג', כיתות ד' - ה', כיתות ו', וכך הלאה, שאת רובן יצרו רחלי מובילת המיזם, ושלומית רוט נבון רכזת גומא השפלה.

כמו כן כולל המיזם לינקים לסרטוני הקלטות הדרכה ביו-טיוב, ביניהן ניתן למצוא נושאים כמו:

"מה בין תקשורת לקשר?" ,"מהי אוריינות?", "מיומנות דיגיטלית למפגש מקוון עם התלמידים", ועוד.

רחלי כהן-סמסון אומרת כי פעילות המתנדבים מותאמת לאופיו ולצרכיו של כל בית ספר, אם כי ניכר הקושי האובייקטיבי להוסיף עתה מפגשי זום לתלמידים בנוסף לאלה הקיימים כבר ביוזמת ביה"ס, זאת בנוסף לעובדה שמתנדבים רבים עדיין אינם פועלים בלמידה מרחוק.

"ובכל זאת", אומרת רחלי, "אנו חווים הצלחות, שבאות לידי ביטוי בהכרת תודה. זאת - תוך כדי מעקב, וניסיון לתת מענה לכל קושי וקושי".

אנו מעמידים לרשותכם את החומרים שנוצרו ונאספו עד עתה באוגדן הדיגיטלי באמצעות הקישור הבא: נא ללחוץ כאן

 

לפניכם 3 דוגמאות מתוך הכרטיסיות הרבות שצירפנו לקישור האוגדן הדגיטלי. המאגר המלא מחולק על פי גילאים.