הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

אוהבים את גברת רוטשילד - עוד על מועדון הקריאה באזורנו - מאת: אילנה סולומון

מפגש מעורר השראה עם הסופרת שרה אהרוני התקיים בzoom , ומשך לשורותיו משתתפים רבים מ"ידיד לחינוך" באזור השפלה, שהאזינו בשקיקה לדבריה. הסופרת סיפרה על  הדרך בה הצליחה לכתוב את ספריה בכלל ואת הספר "אהבתה של הגברת רוטשילד" בפרט. אהרוני סיפרה איך לפני כל יצירה היא נוהגת לערוך עבודת תחקיר מקיפה בנושא עליו היא כותבת, מגיעה למחוזות עליהם היא מתכוונת לכתוב, משוחחת עם אנשי המקום, דולה פרטים חשובים ומאמתת כל מילה טרם העלאת הדברים על הכתב.

הספר "אהבתה של הגברת רוטשילד" מתאר את השושלת המפוארת של משפחת רוטשילד המפורסמת, ומבוסס גם הוא על תחקירים, שערכה אהרוני. הוא נכתב כיומן חיים של הגברת רוטשילד: "גוטל". אבי השושלת, העונה לשם מאיר רוטשילד, החל דרכו כנער יתום ועני. בזכות החזון שקינן בקרבו, בזכות חריצותו ובזכות רעייתו שהיתה עזר כנגדו בהקמת המשפחה בת עשרת ילדיהם, ושסייעה בעדו בהקמת העסק המשפחתי, מאיר בנה אימפריה תעשייתית, הראויה להוקרה. החינוך המשובח היה הנדבך החשוב בחיי משפחת רוטשילד, והיחס המיטיב לזולת היה מאבני היסוד של בניה. למדנו רבות על ההיסטוריה של התקופה, על האנטישמיות בכל כיעורה ועל הרצון הכן של המשפחה להעפיל להצלחות בסדר גודל עולמי, תוך כדי שמירה על טוהר המשפחה בכלל ועל כיבוד אב ואם בפרט.

את המפגש יזמה חברת מועדון הקריאה שלנו, חברתנו  אסתר רביזדה. אסתי המכירה את שרה אהרוני, הציעה שנקרא את הספר, ואז נתאם פגישה, בה נוכל לשמוע מפי היוצרת עצמה על הספר ועל תהליך הכתיבה שלו.
התרשמנו שאהרוני עשתה פלאים מסיפור משפחתי שהתרחש בשלהי המאה ה-18 והדגימה את העוצמה הנשית בדור ההוא, במלוא תפארתה.

היטיבה לתאר את המפגש ואת הספר, חברתנו רבקה תבל: "המפגש עם שרה אהרוני היה מרתק. בכתיבתה היא גורמת לקורא לראות את המראות, לשמוע את צליל קולם של הגיבורים, להריח את הריחות, לטייל יד ביד עם גיבורי הסיפור, לשמוח ולהעצב באירועים שהגיבורים עוברים".