הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

הגעגועים רבים לבתי הספר ולתלמידים. כולנו משתדלים לשמור על קשר, ו"ידיד לחינוך" עוזר לתחושה הטובה - מאת: יפה חכמון

גם כשהשמש מסבירה פנים בחורף, ולעיתים נדמה כי אלו ימות הקיץ, המציאות מזכירה כי הימים עדיין מאופיינים בחוסר וודאות.

נוצרת לעיתים תחושה של זרות, ניכור וריחוק. בעבר הפעילות ב"ידיד לחינוך", נתנה למתנדבים מענה חברתי ותרבותי, טיולים מפגשים, ובעיקר סיפוק רב.

בימי הקורונה מובילות המחשבות לחיפוש פתרונות. כל אחד עושה זאת בדרכו שלו.

יש לי עיסוקים רבים ואין לי רגע דל, אך בכל זאת הגעגועים לתלמידים, לצוות החינוכי ולחברים מציפים אותי ביתר שאת, ואני מרגישה בחסרונם כמו רבים מאתנו.

אני מאמינה ביוזמה אישית. וכך יצרתי קשר עם אלירן נחום, מנהל בית החינוך רמב"ם בבאר שבע. המנהל שמח מאוד. הביע הערכתו כלפי המתנדבים וסיפר כי התגעגע מאוד. ניכר היה מדבריו, כי המתנדבים הם חלק חשוב מהנוף הבית ספרי. למען האמת במשך התקופה הזו מדי פעם כתב, הודה ובירך. וגם יזם מפגש בזום. החלפנו ברכות, מידע וכמובן תקווה לחזור למערכת. כשכתבתי בווטסאפ הקבוצתי שלנו עם ביה"ס, היו אלירן וחנה חדאד, רכזת המתנדבים שלנו, הראשונים להגיב בעידוד ובמילה טובה.

יצרתי קשר גם עם מנהל בית ספר הבדואי אל סייד, בו אני מתנדבת. תגובתו הייתה דומה. מנהל בית הספר, מר חאפז, הודה על יצירת הקשר. "אנו מאוד מתגעגעים אליכם", אמר. "התלמידים נקשרו אליכם. עשיתם עבודה יפה. אנו נפגש בקרוב. ריגש אותנו לדבר איתך. מסרי ד"ש חמה לכולם". שוב ושוב אנו למדים על חשיבותה של התקשורת הבינאישית.

אין בליבי ספק, כי ימים אלה הביאו לכולנו תובנות אדירות. כוונתי לכך שדבר אינו מובן מאליו. המפגשים בזום ממש הפחידו אותנו בתחילת הדרך. עד היום זכורות לי התגובות הראשונות בצוות התקשורת, למשל. הרגשנו כי יש חיץ בינינו. זה הביא לתסכול, ביחוד לאור העובדה שמפגשי הצוות שלנו טרום תקופת הקורונה התקיימו בביתה החם של ריקה שפרינצק. (גם בביתה של בת עמי, שאירחה אותנו בחום, נפגשנו פעם) עם קפה ומיני מאפים, והחשוב מכל, אווירה נעימה וקסומה עם תחושה משפחתית.

אט, אט התרגלנו למפגשים בזום. ממפגש למפגש הנושאים והדינמיקה שנוצרה בקבוצה הפכו מעניינים ומרתקים. התרגשות רבה אופפת אותנו לקראת כל מפגש. כך לפחות אני מרגישה, ומאמינה שתחושה זו משקפת את רובנו.

במסגרת העמותה שלנו קיבלנו הדרכות באשר לשימוש בזום, כשהמדריכים המתנדבים עשו מלאכה יפה תוך הפגנת סבלנות, סובלנות ואדיבות.

אני רוצה להזכיר גם את המפגשים במסגרת ה"קמפוס הדיגיטלי". גם פה הצוות עושה עבודה נפלאה. אנו נחשפים לנושאים ומרצים מהשורה הראשונה.

יש עוד מיזמים שעדיין לא הכרתי ומקווה להכירם בקרוב. כל מה שצויין כאן תרם רבות בעיקר למצב הרוח ולשמירה על הקשר. אך בכל זאת אין תחליף למגע לקרבה אישית וטבעית.

מקווה ומאמינה שנשוב בקרוב לסגנון האהוב עלינו.