הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

מיכאל ראשוני בן 68 מראשון לציון, שש שנים ב"ידיד לחינוך"

אנגליקולית - לימוד אנגלית בכיף בביה"ס "רוזן"

כתבה: בתיה בישרי

נפגשנו עם מיכאל בחדרו באימפריית "האנגליקולית" - חדר משחקים חווייתיים ללימוד האנגלית. שם גם חוגגים ימי הולדת אישיים לילדים בשפה זו. לילדי יום ההולדת מיכאל כותב שירים מפרי עטו.

מיכאל מרכז את נושא המצוינות באגלית לכתות ג-ו. הוא משלב בהוראת האנגלית הומור, מוסיקה - נגינה ב"מפוחית הקסמים" והכל יחד עם קטעי הצגה, תלבושות ואביזרים. הוא מלמד תלמידים אנגלית בשיר ובצליל מיכאל ומפוחית הקסמים בגבים.

מיכאל משתלב באירועי החגים והטקסים של בית הספר וגם יזם והקים שם נבחרת בנות בכדורגל מכתות ד-ו.

בביקורנו בבית הספר נכנסנו יחד עם מיכאל לשעור בכתה א' בו לימד את ה – ABC באמצעות שירים, תנועה ונגינה במפוחית הקסם שלו. הילדים השתתפו בהתלהבות בחוויה. בסוף השיעור שמענו, ש "היה נעים ללמוד עם מיכאל", "היה כיף", "מיכאל מלמד טוב", "היה נעים לשמוע שירים בליווי מפוחית".

מיכאל מתנדב מזה שש שנים בבית הספר היסודי "רוזן" בראשון לציון.

הוא בן 68 עם אנרגיות גבוהות ושופע מרץ. לדברי רכזת השפה האנגלית בביה"ס הוא אדם יצירתי וברוך כישרונות, אהוב על הילדים. הם בדרך כלל מחכים לו ואף "רבים" עליו. לדבריה רואים תפוקות גבוהות אצל הילדים שעמם הוא עובד. היא מספרת שגם היא לומדת ממנו הרבה דברים ונהנית מדרך ההוראה שלו.

בעברו היה מיכאל חבר קיבוץ עין גדי. למעלה מחמישים שנה הוא עוסק בהתנדבות ובנתינה. הוא עבר קורס מדצי"ם בגדנ"ע ומאז עוסק בהדרכת בני נוער בסיכון ומשפחות במצוקה, בהדרכת בני נוער בטיולי טבע ועוד.

בשנת 1975 לאחר הפיגוע בכפר יובל, הוא אמץ משפחה מהמושב וליווה אותה בתקופה הקשה שהיא עברה.

השכלתו הרשמית של מיכאל היא תואר ראשון בסיעוד ( אח מוסמך). עבד כאח ראשי בפסיכיאטריה ובהדרכת מטפלות בתחום הגריאטריה.

מיכאל הוא בעל ידע כללי רחב מאד בעיקר בתחום השפה. חוקר את השפה האנגלית והשפעתה על העולם, בלשן ומילונאי. הוא מלמד את הילדים איך הוא חוקר מילה באמצעות מס' מילונים ואינטרנט.

במלחמת "צוק איתן" התנדב בתשעה עשר ישובים בעוטף עזה, כולל העיר באר שבע. (ראו כתבה באתר "ידיד לחינוך":  שימחתי-כמאה-ועשרים-ילדים-בעיקר-ומבוגרים-בבאר-שבע) בחלק מהישובים הופיע מספר ימים. הוא עבר ממקלט למקלט במהלך המבצע.

מיכאל תורם מהידע הרב שלו גם בתחום הבוטני, בסופה הגדולה של חודש ינואר 2015, הוא הציל בחצר בית הספר יחד עם התלמידים עץ שכמעט קרס. את קבוצת המתנדבים בראשון לציון הוא העשיר בידיעותיו בתחום.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

שיר על עץ