הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

יעל ומחט הקסמים

מאת: רונית אנגליסטר

זה נשמע כמו כותרת מעניינת לסיפור אגדה ומעשיה, אך לנו בבית ספר "תרבות", יש "פייה" מדהימה ושמה יעל. יעל ה"פייה" מגיעה אלינו בכל יום שלישי עם סל מלא בדים, מחטים וחוטים, אוספת את הבנות מכתות ג'-ד' ויחד הן עושות קסמים בבדים. קצת השחלת חוטים, מעט עיצוב, תפירה ובחירה, ובמטה קסמים הן מכינות כריות, ארנקים וקלמרים נפלאים.

יעל פייטן הינה מתנדבת מארגון "ידיד לחינוך", השם לו לדגל לסייע לתלמידים בבתי ספר. בכל יום התנדבות של יעל, ממתינות הבנות בקוצר רוח ובהתרגשות לבואה. המפגשים עמה נעימים. יעל מסבירת פנים, חייכנית ומכילה. היא מדריכה את הבנות במלאכת התפירה ותוך כדי גם מספרת סיפורים, מדריכה ומכוונת את הבנות בחייהן. יעל מקשיבה לבנות, והן משתפות ונהנות לספוג מידע מהעולם שלה ומעצותיה.

הקשר החם שנוצר בין הבנות ליעל הינו על בסיס אישי אך גם מקצועי. הידע שהבנות רוכשות בתפירה הינו מצרך נדיר הנעלם מהעולם ומהווה עוד שלב להפיכתן למנהיגות אישיות עצמאיות, בעלות יכולת להתמודד עם כל מטלה הנדרשת מהן.

אנו, מורי בית הספר ומנהלת בית הספר, הגב' דליה ברזילאי, מעריכים מאוד את עבודתה של יעל פייטן ומברכים על כל מתנדב המגיע לבית הספר ותורם את מרצו, כוחו, והידע המקצועי שלו, יחד עם מילה חמה ויד מלטפת.