הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

"כשאני מרגיש תורם, טוב לי באותו רגע"

על אבי סעדון מגבעתיים
מאת: שושנה רשף

אודה על האמת, הפעם התרגשתי במיוחד לקראת הפגישה. עם בואי קידם אותי אבי סעדון בחיוך רחב וידידותי, כאילו כבר שנים אנחנו מכירים. נרגעתי והשיחה קלחה.

32 שנה חי אבי ומתגורר בגבעתיים. הוא נשוי ואב לבת, שלמדה קולנוע, בימאית ועורכת סרטים." זה בגנים" הוא מוסיף. בעבר עבד במפעל לאלקטרוניקה ותקשורת.

"נפגעתי במחלת הפוליו כשהייתי תינוק, עם זאת, לא נימנע ממני ללמוד ולתפקד. הלכתי לגן ילדים רגיל, כך גם לבי"ס יסודי ותיכון. לא הייתי יוצא דופן. רציתי להרגיש כמו כולם. לא רציתי להיות מסכן, כך רציתי והצלחתי, "הכל בראש".

את ההתנדבות ב"ידיד לחינוך" הוא התחיל בבי"ס "אלון" ובבי"ס "כצנלסון", ולבסוף התבסס בביה"ס "גורדון", "שם פגשתי את אורנה אשת הקשר של ביה"ס, הוא מספר, "שמשכה ושכנעה אותי במילים 'אתה חייב להיות פה'".

אבי מדריך תלמידים מכיתות ד' ומעלה. הוא מלמד אותם לבנות מצגות במחשב על מגוון נושאים. כך לדוגמה, הוא מספר, בהמלצת אורנה ועל מנת לעודד את הילדים, הכין יחד עם ילד אחד מבין זוג תאומים מצגת על הנושא "חברות". במצגת שולבו מוזיקה הולמת וביטויים על סוגי חברות, וחברות אמת בפרט. לאחותו התאומה, שאוהבת אורגמי, הכין מצגת על הנושא, בה היא מופיעה ומדגימה. בהמשך הציגה את מה שעשתה בפני כל הכיתה.

ספר לי על היחסים בינך לבין הילדים, ביקשתי, איך הדברים מגיעים לידי ביצוע?

 

"ילדים פונים אלי ואני מדריך אותם, נותן מטלות הביתה, עוקב אחר עשייתם, אין אצלי שחור ולבן", הוא מוסיף בחיוך "אני מקפיד ודואג שיתמידו". וזאת, הוא מוסיף, "ואולי למרות שאני בילדותי הייתי שובב לא קטן".

אבי ממשיך: "אני לא מרגיש שזו עבודה עבורי. כשאני רואה ילד תוך כדי ביצוע, עובד על תמונה, מעצב אותה, אני פשוט נהנה, ולעתים תוך כדי, אני אפילו מלמד את עצמי, והעיקר, אני מרגיש תורם, מעניק. טוב לי באותו רגע, נתינה חשובה לי. "הוא מסכם.

 לא תיארתי לעצמי את מידת הנכונות, הרצון והיוזמה של אבי להקדיש ולתרום מזמנו ומיכולותיו. הוא מתנדב גם במשטרה במוקד מאה, ובמרכז יום לקשיש, שם הוא מדריך בתחום המחשבים. במהלך שנתיים הוא מתנדב גם ב"ניצוצות" (עמותה ארצית ליצירת מוטיבציה אצל תלמידים לפעילויות בתחומים שונים), ובמועדון "נגיש" (מועדון חברתי למפגשים של בעלי מוגבלות לפעילות חברתית) שם הוא פעיל יחד עם אשתו ועוד חברה קרובה.


ניצוץ - פרוייקט לתלמידי כיתות ז- ח עריכת סרטונים ותמונות