הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

ספרים דיגיטליים - תמיד יש פעם ראשונה

אין מה לחשוש, צריך לעבור את המחסום ולא להירתע!

מאת: מאשה ליפשיץ

... מתקשה להירדם. השעה 2:30 לפנות בוקר. זה עתה סיימתי ספר מתח והייתי מלאה באדרנלין. מה עושים? פשוט מאד: הולכים לספרייה ההשאלה ושולפים ספר חדש...

כבר כמעט שישה חדשים אנחנו לומדים לחיות בצד המגיפה. יש כאלה שמתמודדים ויש כאלה שמתקשים.

בימים כאלה של ריחוק חברתי ואתגרים כלכליים, אנחנו זקוקים לסביבה מחבקת. אצל הפעוטות זו יכולה להיות השמיכה, או הבובה, או איזה אובייקט כתחליף לחום האנושי. גם לנו המבוגרים יש תחליפים. זה מבשל וזו עובדת בגינה. פתאום נזכרים בתחביבים ישנים.

אני מכורה לטכנולוגיה. המחשב שלי הוא החבר הכי טוב שלי (כל עוד החשמל זורם בעורקיו) ואחריו הקריאה. בלי ספר אני לא הולכת לישון.

אני פריקית של ספרי מתח ומדע בדיוני, ויום אחד זה קרה!? סיימתי את כל הספרים, והספרייה נמצאת בסגר. היתה ברירה, לחזור ולקרא ספרים ישנים שמונחים על המדף בבית, או למצוא פתרון אחר. ויש כזה למזלי!!! "הספרייה הדיגיטלית".

אני מנוייה בספרייה האזורית של המועצה האזורית שלנו, ואני חייבת להתוודות: כבר בעבר הספרנית ניסתה לשכנע אותי להצטרף למנויי הספרייה הדיגיטלית, זה ללא עלות, כחלק משירותי הספריות בארץ וזה "כן לטלפון". התלבטתי, לא חשבתי שהטלפון שלי יתאים, שקלתי קודם לקנות טאבלט.

כשהגיעו מים עד נפש, חציתי את המחסום הפסיכולוגי ופניתי לספרייה הדיגיטלית, מה כבר יש להפסיד? אם לא יועיל, לא יזיק - התנסות חדשה בשבילי. יש לספרייה הצע ספרים מעולה, ניתן לבחור שפה, ניתן לדפדף בסוגות השונות, ולבסוף לבחור בספר. מסיבות שונות הספרייה יכולה להשאיל כותר למספר מוגבל של קוראים למשך חודש. כאשר פוקע זמן ההשאלה, הספר מועבר לקורא אחר. אם הספר לא זמין, ניתן לשמור אותו ולחכות להודעה, כי הוא זמין, ולהוריד אותו. ממש נוח ולא מכביד.

הורדתי אפליקציה בשם "*ליבי*" לטלפון. האפליקציה חיברה אותי לספרייה הדיגיטלית ואיפשרה לי להעלות את הספר למכשיר. נפתח לי עולם חדש. הספר הדיגיטלי אינו מכביד על יָדָיי, מאפשר לי לקרא בנוחות במיטה, הדפדוף קל מאד - בהסטת אצבע, אפשר להתאים את גודל האותיות, כך שאפשר לוותר על המשקפיים, המסך אינו מחשיך והקידמה חוגגת.

בכניסה הראשונה לספרייה תתבקש לציין את שם הספרייה העירונית / אזורית שלך:

לחיצה על החץ משמאל תיפתח רשימה נגללת, מתוכה יש לבחור את שם הספרייה המקומית שלך.

לחיצה על כפתור המשך תוליך לשלב הבא, בו תתבקש להכניס את מספר המנוי + #### לדוגמה: 1111####

יש כמובן לאשר את: "זכור את פרטי הכניסה..."

עם הכניסה לספרייה צריך לבחור את הסוגה ואת השפה:

בשלב הבא לבחור שפה מבין 7 השפות האפשריות:

בשלב הבא יוצגו הכותרים וליד כל כותר יצוין אם הוא זמין להשאלה לך למדף הספרים, או שניתן לשריין אותו שריין  . לחיצה על אחד מהם תוביל את הכותר המבוקש לביצוע הפעולה הנדרשת.

כשספר משוריין הופך לזמין, הקורא מקבל הודעה.

אפשר גם לקבל הדרכה באתר הספרייה הדיגיטלית (מתחת לרשימת הסוגות):

אני מציעה לקוראים מבֵּינֵכֶם: אם אתם מנויים בספרייה העירונית או האזורית, בקשו מהספרן / ית, באמצעות אחד מאמצעי התקשורת (מיסרון, הודעת דוא"ל) לקבל את פרטי הספרייה ומספר קורא ולהירשם לספרייה הזו.

מצרפת עמוד לדוגמה מהספר שאני קוראת עכשיו. ראו בתמונה המצורפת

לכניסה לספרייה הדיגיטלית לחץ על הקישור:
 https://telaviv.libraryreserve.com/10/50/iw/SignIn2.htm?branchid=2729&URL=Default.htm

לחץ על כניסה בתפריט העליון בצד שמאל