הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

נמרוד אקרמן: אין כמו לחוות חוויה בגובה העיניים

"אני הרי שכיר, שעובד למחייתו, וכאן נפתחה בפני האפשרות להתנדב במקביל
לעבודה ולא על חשבונה"

"השבוע הגיע לביתנו טכנאי שבא לתקן את המדיח, פעם ראשונה שקבלתי אומץ לדבר איתו",  כך מצטט נמרוד אקרמן, מנכ"ל  "ידיד לחינוך" את החבר הטלפוני הצעיר שלו. "האמירה הזו הייתה מאד משמעותית בעיני", הוא אומר. "הבנתי שהשיחות שלנו מעניקות לתלמיד הערבי בטחון לדבר בעברית".

"אין כמו לחוות חוויה בגובה העיניים", הוא ממשיך, "לחוש את השטח. אני הרי שכיר, שעובד למחייתו, וכאן נפתחה בפני האפשרות להתנדב במקביל לעבודה ולא על חשבונה".

"אין לי חברים ערבים, ושאלתי את עצמי, איך זה, ופה אמרתי, הנה הזדמנות. נכנסתי עם חששות, איך תעבוד האינטראקציה, ומה רמת העברית של הנער איתו אשוחח, אבל אחרי שיחה או שתיים זיהיתי מוטיבציה והשיחה התייצבה. גילינו עניין משותף – כדורגל וכך היה יותר כיף לשתף. פעם אחת הוא אמר לי: 'אתה היהודי היחיד שיש לי קשר איתו'. הבחור הוא אזרח המדינה, בן 18, ואין לו שום אינטראקציה עם יהודים".

 מזווית ראייתו של נמרוד כמנכ"ל, במיזם ה"ידיד הטלפוני" יש הוכחה נוספת לכוחם של הגימלאים בקהילה. להבדיל מתפיסת הגילנות, הגימלאים יכולים להיות מאד משמעותיים במגוון תחומים בקהילה וכאן, במיזם הזה, יש עוד ביטוי ליכולת הזו. "הצלחנו לייצר כאן תרומה ישירה", הוא אומר, "והרי זו גאווה גדולה. בתחילה היו לנו חששות שהמיזם לא יניב פרי מבחינת חווית הגימלאים, ולא כך. התגובות שאנו מקבלים הן טובות מאד ורובם מאחלים לעצמם לעסוק בנושא ה"ידיד הטלפוני" גם בשנה הבאה.