הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

איה נחום קרפיבקה, מרכזת תכנית "ידיד טלפוני" בעמותת "ידיד לחינוך": המתנדבים שיתפו אותנו באתגרים הרבים שחוו במהלך הפעלת התכנית, לצד הסיפוק הגדול שחשו

בתחילת חודש נובמבר 2019, כש"הקורונה" עוד הייתה שם של בירה מקסיקנית, ומי שהתעמק בחדשות ידע שקורה משהו בסין שקשור לבירה הזו, ישבנו צוות "ידיד לחינוך" בישיבה מטה, ומנכ"ל העמותה, נמרוד אקרמן, העלה בפנינו את האפשרות שניקח חלק במיזם של שיחות טלפוניות בשפה העברית עם בני נוער מהחברה הערבית. נשמע מעניין! אבל איך עושים את זה?... היו הרבה סימני שאלה, כי רעיון חדש, ובעיקר כאשר מדובר באתגר מסוג זה מעלה המון חששות, מה יקרה בשיחה הזו? איך נייצר חיבור בין שני זרים מדורות שונים ותרבויות שונות? היו שחששו מהנזק, שאם יקרה, יכול להיות עצום..., לבסוף, אחרי חודש, יצאנו לדרך. המיזם התחיל באזור המרכז (ברוש) וממנו "התפשט" לכל הקבוצות בארץ. סיימנו את השנה עם 210 מתנדבים ומתנדבות מכל חלקי הארץ!

באמצע עוד תפשה אותנו מגפה עולמית, שהשאירה את האנשים בבית; המתנדבים לא הלכו לבית הספר, והתלמידים נדרשו בכיתה י"ב, בשנה כל כך עמוסה, להתרגל למציאות חדשה ולמונח חדש  שמכונה "למידה מרחוק". למעשה כולנו נדרשנו לסדר יום כל כך שונה ממה שתכננו...

מבחינתנו ב"ידיד לחינוך", אין ספק שמדובר במיזם שנרצה להמשיך איתו הלאה. האתגר בחיבורים ובשיבוצים גדול, אך מרגע שנוצר חיבור בין מתנדב לתלמיד, השמיים הם הגבול (על כך תקראו גם באוסף הכתבות המרגשות בהמשך).

לאחרונה, כחלק מהתהליכי משוב וסיכום, שלחנו משובים לכלל מתנדבי "ידיד טלפוני" על מנת לשמוע מהם על החוויה שלהם בתהליך. אנו נמצאים בשלב סיכום התוכנית, למידה והפקת לקחים ויש לנו המון תובנות לגבי שנה הבאה. המתנדבים שיתפו אותנו באמצעות המשובים באתגרים הרבים שחוו במהלך הפעלת התוכנית לצד סיפוק גדול, כאשר הקשר עם התלמיד הצליח והמשיך.

91% ממשתפי התוכנית ענו בחיוב לשאלה, האם ירצו לקחת חלק במיזם "ידיד טלפוני" גם בשנה הבאה ואנו מקווים שנוכל להמשיך בתוכנית ואף להרחיבה.

תודה לכל העוסקים במיזם!