הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

איה הגר מטבעון: "אני חושבת שהמיזם מקרב לבבות ומאפשר היכרות בלתי אמצעית בין יהודים וערבים, הרבה מעבר לאימון בדיבור בעברית"

...אני סבורה ששתינו התחלנו את השיחות בחשש מסוים: איך זה לשוחח עם מישהו זר ולא מוכר, השייך לתרבות אחרת וששפתו הראשונה שונה. אולם הקשר החל להיווצר והתחזק משיחה לשיחה. מתווה השיחות היה מה שנקבע על ידי המיזם בכל שבוע, אבל השיחה הייתה חופשית, קולחת ומקרבת. שוחחנו 40-50 דקות בכל פעם, והזמן עבר מהר ובנעימות.

מה שעשה את השיחות מעניינות ומרגשות עבורי וגם עבור הבת, היה ההתעניינות של שתינו בתרבות, בדת, במנהגים ובאורח החיים של יהודים וערבים בארץ. הסתבר ששתינו יודעות אך מעט על מה שמרכיב וחשוב בכל תרבות. כמובן שהבת סיפרה הרבה יותר ממני, אבל גם אני סיפרתי מעט על עצמי ומשפחתי, על חגי ישראל ומנהגים אחרים, וגם על זמרים, שירים ועוד. הרגשתי ששתינו מחכות לשיחות השבועיות, וכי נוצר קשר אישי ומיוחד. הרגשתי שאני לומדת להכיר את הבת כאדם, למרות שהכל התנהל באמצעות הטלפון ולא ראינו זו את זו. קיימנו שלוש עשרה שיחות ואז שיחת סיכום. החלטנו להמשיך בשיחות חופשיות פעם בשבועיים. בינתיים הייתה לנו שיחה אחת כזו. העברית של הבת ממש השתפרה בתקופת השיחות שלנו. במיוחד עלה בטחונה שהיא מסוגלת לשוחח בעברית.

מאוחר יותר קבלתי לשיחות בת נוספת מיישוב אחר. גם כאן היה מעניין לשמוע ולהשמיע. נוצר קשר טוב וקרוב, ובטחונה של הנערה ויכולתה לדבר באופן שוטף, עלה.

שתי הבנות מוכשרות, לומדות בבתי ספר ברמה גבוהה ומתכוונות להמשיך לימודים אוניברסיטאיים בעתיד. אציין גם שלמרות שגילי הוא בוודאי כגיל סבותיהן ואולי אף יותר, הרגשתי שפער הגילים בינינו לא הפריע כלל, ואולי אפילו סייע.

אני חושבת שהמיזם מקרב לבבות ומאפשר היכרות בלתי אמצעית בין יהודים וערבים, הרבה מעבר לאימון בדיבור בעברית. יבורכו הוגי הרעיון ומבצעיו.