הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

שרים בגבעטרון ומלמדים את הילדים שירים של פעם

מאת: חוה עשת

"בת שישים פוקחת עין..." "באה מנוחה ליגע..." מי מאיתנו המבוגרים, אינו מתמוגג לשמע השירים הללו של להקת הגבעטרון?

אז כן, רוני, גדעון, אלה, שולה ואמירה, הם חברים בלהקת הגבעטרון וגם מתנדבים ב"ידיד לחינוך" כבר חמש שנים. מה הם עושים? "הם מקנים, כדבריהם, את חווית הזמר העברי לצעירים.

 

 

שולה ואלה שרות עם ילדי "יד לחמישה"     

          

בבתי הספר היסודיים שבמועצה איזורית גלבוע, מתישבים על המחצלות פעם בחודש כ-60 –80 תלמידים ( ויש כמה מחזורים במספרים האלה). המתנדבים שלנו, חברי הלהקה, מכינים את ההגברה , מסדרים מצגת וכולם שרים בקול רם ובהתלהבות רבה משירי ארץ ישראל של פעם. יש גם הסברים על השירים, על הכותבים ועל המלחינים. מדי חודש מוסיפים עוד שיר, והרפרטואר גדל משנה לשנה.

כך זה בבית ספר "רימון" שב"מסילות", בבבית הספר המשותף "עמק חרוד", ובבית הספר "נר הגלבוע" בישוב "גן נר" בניצוחם של רוני וגדעון.

אצל השלישיה אלה, שולה ואמירה, בביה"ס "יד לחמישה" שבישובי תענך, מתכנסת כתה אחת או שתיים בכל מחזור במהלך יום פעילות. בסך הכל משתתפות ארבע או חמש כיתות. השירה כאן היא יותר אינטימית והמורות מעידות שאף תלמיד לא מוכן לוותר על השיעור הזה, לא רק כי השיעורים הרגילים מתבטלים, אלא ובעיקר כי הם שרים בכיף, כפי שאמר אחד הילדים "אנחנו לומדים שירים ישנים, שלא שומעים היום. רק ההורים שלנו לפעמים שרים אותם".

 

              שולה ואלה שרות עם ילדי "יד לחמישה"

 

לא אחת נעזרות המנהלות בצוותי השירה בחגים ובטקסים. חמשת הזמרים שלנו הפכו לחלק בלתי נפרד מצוותי בתי הספר.

אפשר לומר שאין תלמיד בכל ארבעת בתי הספר היסודיים שלא עבר את חוויית השירה, וכך קרה ששני הצוותים הפכו למוכרים באזור כולו ולחביביהם של תלמידי הגלבוע.

כרכזת האזור, אני מאד גאה בפרויקט הנחלת הזמר העברי, שהפך לחלק בלתי נפרד מהלימודים הסדירים. הילדים עוזבים את החדר עם שיר בלב, תוך כדי זמזום השירים, ואנחנו המבוגרים ממש מתמוגגים.

 

שרים את "ההר הירוק"