הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

"עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא" - בר מצווה בגיל 84

ערב יום הזיכרון לשואה, אנו מעלים כאן ארוע מרגש שערכו תלמידים מבית הספר "קריית עמל" בטבעון למתנדב שלהם

מפי התלמידים באחת מכיתות ו' בהם מתנדב רפי לוי:

אנו, תלמידי כיתות ו' בבית ספר "קרית עמל" בטבעון, זכינו ברפי לוי, המלווה אותנו כבר 3 שנים.

רפי מלווה אותנו בפעילויות, עוזר לנו ללמוד בכיתה, ובעיקר מעשיר את ידיעותינו מסיפוריו הרבים והמרתקים. בכל מפגש עמו, אין אנו יכולים לסרב לעוד סיפור מפיו ומשתוקקים לשמוע: מה יספר הפעם? בשלוש השנים הללו, נקשרנו אליו מאוד והוא הפך ממש לדמות של סב עבורנו.

לפני כחודשיים, שוחחנו בכיתות על בני ובנות מצווה בהיותנו מתקרבים לגיל המצוות, ונדהמנו לגלות שרפי לא חגג את הבר מצווה שלו. רפי, שחווה את השואה, לא חגג בגלל המלחמה והמצב באותם הזמנים. כששמענו את הסיפור שלו, החלטנו פה אחד, לחגוג לו בר מצווה מאוחרת.

לשם כך, התגייסנו לתכנון המסיבה, וביום הולדתו ה-84, ארגנו לו הפתעה גדולה:

ראשית, חיפשנו את פרשת השבוע בה נולד, כפי שלמדנו בשיעור "תרבות ישראל", והקרנו את פרשתו על הלוח. שנית, דאגנו לספר תנ"ך כדי שיקרא את הפרשה ואף לסוכריות טופי כדי לזרוק עליו, לפי הנהוג כיום בטקסי הבר מצווה. בנוסף, הכנו לו ברכה ומצגת מכל חברי הכיתה ובשביל האווירה, ניפחנו בלונים.

כשרפי נכנס לכיתה, התקבל בקריאות "מזל טוב" עם שיר יום הולדת, נזרקו לעברו בלונים, והונח כתר על ראשו. ההתרגשות היתה רבה!

לסיכום, שמחנו שהצלחנו לשמח את רפי ולהחזיר לו ולו במעט על כל הנתינה שלו. יצאנו בתחושת סיפוק אדירה ואף זכינו לפזז עמו במעט ריקודים. הוא התרגש עם דמעות בעיניו והודה לנו על כך שערכנו לו בר מצווה מאוחרת.

כתבו- בנטל מיה, דיסטלפלד נעה, זיו רוני ולבנת עדי ( כיתה ו', בי"ס "קרית עמל")

מדברי רפי לוי :

 "ביום שני חוויתי חוויה עצומה. ילדי שכבת ו' בביה"ס "קריית עמל" עשו/אירגנו לי מסיבת יום הולדת ו"בר מצווה" (הם שמעו ממני שלא עשו לי בר מצווה בגלל המלחמה). ראיתי את עיני הילדים שמקרינות אהבה תמימה כלפיי. ראיתי/הרגשתי את המחשבה והעשייה הרבה שהשקיעו באירגון המסיבה. בנוסף, הערכת המורות והשיתוף שלהן עם הילדים בהרעפת האהבה כלפיי היו מעל ומעבר ממה שהייתי יכול להכיל באותם הרגעים. יממה לא יכולתי להירגע מהאירוע.

חשבתי לעצמי, מה מוזר הגורל שיום הולדתי ה-84 יהיה היום הולדת המרגש ביותר מכל ימי ההולדת שחגגו לי".