הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה נפגשו לסיכום שנת הפעילות השביעית בבתי-הספר היסודיים

כתבה וצילמה: אורה גולן

"אתם, המתנדבים, משמשים דוגמא ומופת לחברה מתחשבת, אתם הפנים היפות של החברה הישראלית... דוגמא של נתינה ללא תמורה... אני גאה בכם!!!"

במילים נרגשות אלו פתחה חנה ורשביאק, רכזת עמותת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, את המפגש החגיגי של הקבוצה, המונה כיום כ-80 מתנדבים, לרגל סיום שנת הפעילות תשע"ה.

"בית הפנאי" המואר, אירח באהבה ובלבביות, סביב שולחנות עגולים, לצד כיבוד מ"בית היוצר" של המתנדבים,

סביב שולחנות עגולים

   את משפחת "ידיד לחינוך" ואת האורחים המכובדים,עמם נמנו: ראש העיר - יוסי שבו, תומר תדהר - דובר העירייה ועוזר ראש העיר, צחי ברוורמן - מנכ"ל קרית התרבות, ריבה קליין - מנהלת מחלקת בתי-הספר, יעל בן-נון - גובר - מנהלת המדור להתנדבות בעירייה, טלי חייט-אבירז - חברת מועצת העיר, דליה שני - לשעבר רכזת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, נציגי המטה הארצי של "ידיד לחינוך": גיורא אולמן, אייל שמעוני ועפרה דרורי, מנהלות בתי-הספר ומורות - רכזות המתנדבים.
 

בסימן של הוקרה ותודה, לצלילי שירה של נעמי שמר: "שיר סיום",  בירכה חנה את ראש העיר ואת הרשות המקומית, את ד"ר ענת ליבוביץ - מנהלת אגף החינוך ואת כל שותפי העשייה המכובדים, "הפותחים את שערי ליבם ואת שערי בתי-הספר בפני המתנדבים". "תודה על הכרתכם בנו כשותפים בקבלת העיר נס-ציונה את פרס החינוך הארצי... תודות גם לצוות המוביל, לצידי: חנה אבידור, מבי סלע, אורה גולן ולמתנדבות, ראשות הצוותים בבתי-הספר".

"באנו להגיד תודה!" הצטרף ראש העיר לברכות: "אנו עושים הכל כדי לא לוותר על אף תלמיד! בלעדיכם, היו הילדים מוותרים... להתראות בשנה הבאה בקרית התרבות עם 800 מתנדבים!!!"

 

מימין - ראש העיר, יוסי שבו, משמאל - חנה ורשביאק, רכזת "ידיד לחינוך" נס-ציונה


גיורא אולמן, הצטרף לברכות: "נס-ציונה מיוחדת עבורי... אתם נותנים במסירות אין קץ, ללא גבולות... רוח ההתנדבות הפועמת בעורקיכם, מגיעה לילדים הזקוקים למילה טובה... האור שלכם מגלה ניצוץ בכל ילד ויחד אתם הופכים לשלהבת גדולה... אתם תורמים 11,200 שעות כל שנה למערכת החינוך בעירכם!... כל זאת לא היה קורה בלעדי חנה!"

"ההנאה היא כולה שלנו... להיות מתנדב זה דבר נפלא..." סיפרה איזה סורוקין על ההתנדבות מנקודת מבטה של מתנדבת.
 

המתנדבת מרתה טננבאום, שיתפה אותנו בהתרגשותה עם קבלת שיר תודה מתלמידי כיתה ב' והמורה דורית מבית-הספר "התומר", שיר אשר את מילותיו חיברו הילדים על-פי הלחן  של שיר הילדים : "היום יום שישי".  "שנמשיך לקבל המון ולתת יותר", ציינה מרתה בתגובה לשירתי את השיר בפני הנוכחים: "ראיתי בעיניים הרטובות של החברים, כמה השירה שלך והמילים של השיר ריגשו אותם...!"

בחלק ה"אמנותי" של המפגש, יצאנו למסע מרתק עם ד"ר דן סימון, תוך צפייה במצגת: "חיזור בעולם החי, ממעמקי האוקינוס ועד לשחקים", בליווי הסברים אשר תובלו בחוש הומור ובנועם.

  סבתא מרתה באה אלינו, באה לכיתה


במהלך המפגש הוענק למתנדבים שי מטעם עמותת "ידיד לחינוך".

תמה שנת פעילות נוספת, השביעית במספר, של "ידידי החינוך" בנס-ציונה ועל זאת נאמר:

"נפלא כוחו של אדם המביט בניצן ורואה בו את הפרח.

אשרי האדם המבין כי גם הניצן המתקשה להיפתח ראוי לפרוח!" (אנונימי).