הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש סיום לשנת הלימודים תשע"ג

באוירה חברותית-ידידותית, שזורה בנועם ובחיוכים, התכנסנו, משפחת "ידיד לחינוך", בשעת בין-ערביים

קייצית, באולם האירועים הנעים והמרווח, ב"בית ויצ"ו" בעירנו, לסיכום שנת הפעילות תשע"ג. כיבדו אותנו בנוכחותם: ראש העיר - יוסי שבו, ד"ר ענת ליבוביץ-מנהלת אגף החינוך, ריבה קליין - מנהלת מחלקת בתי-הספר היסודיים, יעל בן-נון גובר - מנהלת המדור להתנדבות בעירייה ונמרוד אקרמן - מנכ"ל עמותת "ידיד לחינוך". סביב שולחנות עגולים, לצד כיבוד מ"בית היוצר" של המתנדבות, ניתן מקום של כבוד וברכה לעשייה המרגשת אשר עטפה, בהילת משי עדינה, את כל הנוכחים באולם.
 

"כל הכבוד לכם על הדאגה, על התמיכה, על המסירות והאיכפתיות, על הרגישות, על הליטוף, על החיוך והמילה הטובה, על אהבה שאינה תלויה בדבר, על העשייה במסירות ובקביעות... תודה גדולה, מכל הלב". במילים חמות ומחבקות, פתחה חנה ורשביאק, רכזת עמותת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, את המפגש והוסיפה: "שנת פעילות נפלאה נוספת חלפה לה, שנה בה הכפלנו את מספר המתנדבים, זכינו לשבחים רבים מתלמידים וממורים ול-'אפס תלונות' בסקר שביעות רצון אשר ערך אגף החינוך בבתי-הספר: 'יש בידכם צרור מפתחות שפותחים וסוגרים ואתם יודעים להתאים המפתח הנכון לליבו של כל ילד וילדה'". (על-פי שירה של לאה גולדברג). "הגענו עד הלום בזכות כל אחת ואחד מכם  ותודות לפעילות הברוכה עם שותפינו המכובדים - אנחנו משפחה מרובת 'הורים'... "החינוך הינו בראש מעייניו של ראש העיר" ציינה חנה בהתרגשות, "איננו פועלים לבד בשדה החינוך, אנו נענים לבקשותינו במאור פנים, באוזן קשבת ובנכונות לתמיכה, דבר אשר אינו מובן מאליו, כשם שאין הפעילות ההתנדבותית מובנת מאליה"."'הצמחנו' רכזת מתוכנו" הוסיפה חנה וסיפרה למתנדבים אודות אתי גולד, המתנדבת, אשר פרשה כנפיים, בתום 3 שנות פעילות בנס-ציונה ועברה לרחובות לשם הקמת קבוצת "ידיד לחינוך" בעיר. אתי הודתה בחום לחנה ולחברות צוות ההיגוי: "אני עוזבת קבוצה ייחודית ומקווה להקים קבוצה איכותית גם ברחובות...תודה על שיתוף הפעולה להגשמת המטרות". חנה הביעה הערכה רבה למתנדבים היצירתיים, ה"יוצאים מהקופסה", דוגמת הרצון ללמד נגינה על מפוחית-פה, הכנת חידון לט"ו בשבט, כל זאת, כאשר "השמיים הם הגבול". לסיכום דבריה, הודתה, מכל הלב, לחברות צוות ההיגוי אשר 


יחד איתה פעלו השנה לגיבוש קבוצת המתנדבים ולריווחתם - לחנה אבידור - "יד ימיני", לאתי גולד - רכזת הטיולים ולאורה גולן - רכזת הפרסום.
ראש העיר הצטרף לדברי חנה, בירך בחום את המתנדבים ואת האורחים וציין כי "מערכת ההתנדבות בנס-ציונה הינה רחבה, אך כאשר עוסקים בחינוך, זוהי 'הצלת נפשות'. אני יודע מהי הרגשתו של כל תלמיד המקבל יחס אישי מכם ובמקביל,  זוכים גם אתם בחווייה מהנה ומתגמלת... זיכרו, גיל איננו מיגבלה... אנו נמשיך ונעמוד לרשותכם להרחבת הפרוייקט למען ילדי דור העתיד".
"אני שמח להיות כאן אתכם היום" פתח ואמר נמרוד אקרמן: "אני מבקר את 'ידידי החינוך' ברחבי הארץ. אני נהנה לפגוש אצלכם אוירה טובה, ברוח צעירה. שיתוף הפעולה שלכם עם הרשות המקומית מיוחד במינו. הינכם חלק מפרוייקט ארצי, חובק ידיים, בו לוקחים חלק 2000 מתנדבים, כאשר השנה תרמנו רבע מליון שעות למערכת החינוך והשמיים הם הגבול. תודה אישית לחנה ורשביאק  על פעילותה המשמעותית ועל אירוח נציגי הנהלת העמותה בבית-הספר 'ראשונים' השנה".
"'ידיד לחינוך' זה אושר", "'ידיד לחינוך' הוא ידידי" - המתנדבות חוה ויינברג, מאירה מקייטין  ואיזה סורוקין קראו ברגש, מחוויות ההתנדבות שלהן: "חנה היא כמו אמא: דואגת, שואלת מה נשמע ואיך אני מתאקלמת?..."
בחלק ה"אמנותי" של המפגש, אירחנו את אמן השירה בציבור, תושב נס-ציונה - יוסי ברכה. בליוויו המוסיקלי המיוחד של יוסי,  הרגשנו צעירים, נזכרנו באהבות הראשונות שלנו, זכינו להריח את פרח הלילך והודינו לאדון עולם "על כל מה שבראת, על אור עיניים... על מה שיש לי בעולם".
תמה שנת פעילות נוספת, החמישית במספר, של ידידי החינוך בנס-ציונה, שנה נוספת של אושר והנאה צרופה מהעשייה הברוכה. התודות לא איחרו להגיע למחרת המפגש: "אמנם עזבתי לפני תום הערב (יום הולדת 100 במשפחה), אבל הזמן שנכחתי הספיק כדי 

הרגיש שמחה וגאווה על שאני חלק מקבוצה..."; יישר כח על הכל ועל מה שעוד יהיה..."; "אני רוצה להודות לכן על המסירות, הארגון והמתנה שהענקתם לנו... היה ערב נחמד מאוד וכמובן השירה עם יוסי ברכה. היה ממש כיף";  "רציתי להחמיא לך שוב, משום שאת ראויה לכל פידבק חיובי אפשרי! היה מקסים, מכובד, נעים, תחושה ייחודית של 'גאוות יחידה' ומעורר השראה, יישר כח!"  ועל זאת נאמר: "בנשמת האדם מאיר אור אין סוף." (שניאור זלמן מלאדי).


כתבה וצילמה: אורה גולן - מתנדבת ורכזת פרסום "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, יולי 2013

 
ראש העיר והמתנדבים
שיח מתנדבים סביב שולחנות
חנה ורשביאק בחיוך מחבק