הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש חגיגי לרגל תחילת הפעילות תשע"ד

"ברכת ברוך הבא למשפחת 'ידיד לחינוך'" ניתנה לחברים החדשים אשר הצטרפו לקבוצה בנס-ציונה, המונה כיום 70 מתנדבים המשובצים בכל אחד מעשרת בתי-הספר היסודיים בעיר.

"אני שמחה לפתוח את מפגש הפעילות הראשון לשנה החדשה, כמיטב המסורת הנהוגה במשפחת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה ומקדמת בברכה ובתודה את אורחינו המכובדים ושותפינו לעשייה: מר יוסי שבו - ראש העיר, הגב' ריבה קליין - מנהלת מחלקת בתי-הספר היסודיים באגף החינוך והגב' יעל בן-נון גובר - מנהלת המדור להתנדבות בעירייה", פתחה חנה ורשביאק, רכזת העמותה בעירנו, את המפגש החגיגי אשר התקיים באוירה משפחתית במרכז "אשכול פיס".


"ברכת ברוך הבא למשפחת 'ידיד לחינוך'" ניתנה לחברים החדשים אשר הצטרפו לקבוצה בנס-ציונה, המונה כיום 70 מתנדבים המשובצים בכל אחד מעשרת בתי-הספר היסודיים בעיר.  "אנו שמחים להתקבל בזרועות פתוחות במערכת החינוך ואני מאמינה כי נוכל לתת מענה הולם לצרכי בתי-הספר", הוסיפה חנה בהתרגשות וציטטה משירה של לאה נאור: "סוף זה תמיד התחלה של משהו אחר" (לאה נאור), "אני מאחלת לכולנו שנה טובה עם התחדשות וצמיחה, שנת עשייה מהנה עם מילה טובה, מילה אותה נקבל וגם ניתן".

יוסי שבו הודה למתנדבים המהווים דוגמא אישית ועל תרומתם לילדים, תרומה הבאה מכל הלב: "אנו איננו מוותרים על אף ילד... מערכת החינוך שלנו איננה מאמינה רק בציון בתעודה, אלא בכל ילד וילדה. אתם חלק מהצלחת התלמידים בבחינות הבגרות... תודות לסיוע שלכם, יכול כל ילד להגיע להישגים". ראש העיר חתם את דבריו בתודה ובהערכה לחנה ורשביאק ולאנשי אגף החינוך והעירייה על פעילותם. ריבה קליין הביעה הערכה רבה למתנדבים וציינה בסיפוק כי בסקר אשר נערך לאחרונה בבתי-הספר, זכתה קבוצת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה בציון של 100% שביעות רצון וכי הדרישה למתנדבים נוספים לבתי-הספר הולכת ומתרחבת.

שרנו, בחברותא טובה, משיריה של נעמי שמר: "על הדבש ועל העוקץ" ואיחלנו לעצמנו ולסביבה: "כל שנבקש - לו יהי", לצד תפוח בדבש וכוסית יין, בברכה לשנה טובה ומתוקה.
חנה עדכנה את המתנדבים בעיקרי התוכנית השנתית בעירנו ובעמותה הארצית של "ידיד לחינוך", כאשר: "כל תוכנית היא בסיס לשינויים":

 

  • מפגשים עם אנשי מקצוע יתקיימו במסגרת ה"נושא השנתי" - "אלימות - נסיון למניעתה והדרכים להקטנתה";
  • שני טיולים "יצאו לדרך": האחד - "מינהרת הזמן" בנס-ציונה והשני - "אדום לוהט" - בדרום הארץ;
  • מתכונת פגישות המשוב תשתנה - משוב אחד בלבד יתקיים בבתי-הספר, במחצית השנה ומשוב מסכם, עם המתנדבים בלבד, יתקיים בסוף השנה;
  • מידע לגבי תוכנית "לימודים בכל גיל", השתלמות ב"קריאה בהנאה", מפגש ספרנים, "קוראים בהנאה" וכד', ימסר למתנדבים, בנפרד;

 

בנוסף, הדגישה חנה את חשיבות השימוש בדואר האלקטרוני כחלק מתקשורת זורמת ונכונה בינינו.
"אנחנו כאן, דעו כי יש לכם על מי להישען כאשר אתם זקוקים לעזרה... גם מילה טובה הניתנת בעת צרה הינה עזרה חשובה... חשוב לנו כי תיידעו אותנו בקורות אתכם, אנחנו שותפים..." סיכמה חנה את החלק הראשון של המפגש.

המתנדבת איזה סורוקין שיתפה את המתנדבים בחוויותיה כסבתא במשרה מלאה בתקופת החופש הגדול, בשיר שחיברה:  "סוף עונת הנכדים" ונגעה בציפור הנפש של הסבתות והסבים המקבלים נכדים ב"מבצעי קיץ" - 1+1, 2+2 וכו'.

בחלקו השני של המפגש יצאנו למסע בסין, ב"דרך המשי" עם יהודה שמח, בעלה של המתנדבת נגה שמח, הצלם המצלם אנשים מתרבויות שונות, במסגרת טיוליו בארצות אקזוטיות, דוגמת: סין, מונגוליה, אינדונזיה וכד'. ההרצאה לוותה בשיקופיות, במוסיקה של המקומיים ובהסברים מעניינים ומרתקים.
מצויידים באהבה ובמילה טובה, עם חוברת "'ידיד לחינוך' זה אושר - מתנדבי 'ידיד לחינוך' בנס-ציונה כותבים", יצאנו מהמפגש מלווים  בבירכתה של חנה ורשביאק: "שתהיה לכם שנה טובה, שנה של בריאות ושמחה, שנה של חברות טובה ופעילות יוצרת, שתהיינה לכם סיבות רבות לחייך ולהאיר פנים".

כתבה: אורה גולן, ספטמבר תשע"ד

ברכת ראש העיר
בחברותא טובה