הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש הפתיחה של מתנדבי נס ציונה

מאת: אורה גולן

"דברים הנעשים באהבה ובאמונה, חודרים ללב ונותנים את אותותיהם"-

מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה קיימו מפגש חגיגי לרגל השנה החדשה ותחילת שנת הפעילות תשע"ה

"שבת אחים גם יחד"

בברכת "ברוכים הבאים! כיף לפגוש אתכם", קידמה חנה ורשביאק, רכזת עמותת "ידיד לחינוך" בעירנו,  את "ידידי החינוך" ואת אורחי  הכבוד: ראש העיר - יוסי שבו ומנהלת מדור ההתנדבות בעירייה - יעל בן-נון - גובר, אשר התכנסו בבית "אשכול פיס" לציון תחילת שנת הפעילות השביעית של הקבוצה.

יוסי שבו הודה למתנדבים על תרומתם המשמעותית ולחנה ורשביאק על הובלת הקבוצה במסירות ובהתמדה: "כאשר אתם משקיעים בילדים, יכולותיהם משתנות. אני מעריך את עבודתכם! תוצאות פעילותכם נראות בשטח... בזכותכם אין אנו מוותרים ולו על ילד אחד..."

"תחושת המשפחתיות כאן נפלאה, התרומה שלכם למען הילדים משמעותית", חיבקה יעל בדבריה  את המתנדבים.
 

 

"שנה טובה ומתוקה" - משמאל: חיים שחק, במרכז: יוסי שבו, מימין - חנה ורשביאק

 

הנוכחים הרימו כוסית לברכת "שנה טובה ומתוקה", לצד תפוח בדבש והמתנדב חיים שחק נשא דברי ברכה נרגשים.

"כל מעשה קטן הינו תרומה גדולה, ולכם המתנדבים מגיעה תעודת כבוד על פעילותכם בבתי-הספר. זהו טעם החיים!" ציינה חנה בחום ובירכה את המתנדבים  החדשים אשר הצטרפו לאחרונה לקבוצה, המונה כיום שמונים מתנדבים, המשובצים בכל אחד מעשרת בתי-הספר היסודיים בעיר. ברכת "בהצלחה" נמסרה למתנדבת איזה סורוקין אשר נבחרה לתפקיד רכזת ארצית של מיזם "קריאה בהנאה" מטעם "ידיד לחינוך".

בנוסף, הדגישה חנה את התוצאות המרשימות של הסקר אשר נערך בבתי-הספר בנס-ציונה וחשפה את תוצאות המשובים אשר נערכו על-ידי העמותה הארצית של "ידיד לחינוך": "אתם יכולים להיות גאים בעצמכם, שביעות הרצון גבוהה ולעשייה שלנו יש  השפעה רבה על מערכת החינוך בעיר".

חנה עדכנה את המתנדבים בענייני דיומא ובעיקרי תוכנית הפעילות השנתית בעירנו ובעמותה הארצית של "ידיד לחינוך", כאשר "כל תוכנית היא בסיס לשינויים".

במסגרת הנושא השנתי של הקבוצה: "עולמו של הילד בעל הצרכים המיוחדים",  שמענו בחלקו השני של המפגש את הרצאתו המרגשת של שלומי אירים, מנהל בית-הספר "התומר" בנס-ציונה. בגובה העיניים, באהבה אינסופית לילדים, המלווה בתחושת שליחות מיוחדת וראוייה להערכה, פתח בפנינו שלומי צוהר לעולם אחר, מיוחד, ונגע בציפור הנפש של כולנו.

מצויידים בשי צנוע מהעמותה הארצית, באהבה, בחיבוק ובמילה טובה, יצאנו מהמפגש מלווים במילות שירה של לאה נאור: "כל אחד הוא מיוחד": "...רק שכולם בלב אחד מפשילים שרוולים ופושטים הידיים, רק אז היופי הטוב של כולם הוא פי שבעתיים".

אמן! כן יהי רצון! שנה טובה ומבורכת".

תעודת כבוד למתנדבים - מימין: יעל בן-נון - גובר