הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

מבי ואהרון – הצמד המתנדב מנס ציונה

התנדבות כדרך חיים

מאת: רות אקר

הפעם נספר לכם, לא על מתנדב אחד, אלא על שניים, שניים שהם זוג, בעל ואשה, שניהם מתנדבים סדרתיים, אהרון ומבי סלע מנס ציונה.
אומרת מבי: "ההוראה היא כמו סם בדם. הרגשתי שיש צרכים גדולים בביה"ס. במסגרת כתה גדולה קשה למורה לתת יחס אישי, הרגשתי שאני יכולה ונמשכת לתת, חזרתי למקורות. החינוך בא מהבית. הצורך לתת ממלא אותי, אני זוכה לראות ילדים שלא ידעו לקרוא, ובסוף השנה מגיעים להיות בשורה אחת עם הכתה. אני מרגישה שאני מעצבת אותם בחשיבה וברצון להתמודד עם הקשיים. אני מרגישה שאמשיך לתרום כל עוד אוכל, זה נותן לי סיפוק רב, אנרגיות, תודות, וממלא את ליבי אהבה".

אהרון ומבי, תושבי נס ציונה ותיקים, פועלים לאורך כל השנים לפי המסורת המשפחתית של התנדבות, עזרה הדדית ומתן בסתר, כפי שעשו הוריהם ברומניה ובארץ.

אהרון הגיע בגיל 25 עם משפחתו ב - 1964 ישר לנס ציונה, היה כל השנים עובד עיריה, ותוך כדי כך גם התנדב להיות מזכיר הפועל נס ציונה, התנדב בש.י.ל, וגבאי בבית כנסת. וכיום כפנסיונר מתנדב ב"ידיד לחינוך" ויו"ר חברה קדישא נס ציונה. בקיצור, "מתנדב מקצוען" בעל ותק וניסיון. כשנשאל אהרון מה זה נותן לך? עונה אהרון, "רק בריאות וסיפוק מלא בחיים".

ב"ידיד לחינוך" אהרון מתנדב בבי"ס "ראשונים" ועוזר לוויליאם, עולה חדש ממולדובה, להשתלב,(אהרון דובר רומנית). העזרה מתבטאת בעיקר בלימוד השפה העברית, דיבור, קריאה וכתיבה. בסוף השנה הצליח ווילאם להשתלט על העברית ולהשתלב יפה ואף הפך למנהיג בכתתו. היום, כשאהרון בא לביה"ס ווילאם רץ לקראתו ומחבק אותו. "ההרגשה נהדרת, כאילו הנכד בא לחבק. זה כיף בלתי רגיל, מרגיש שאני עושה משהו שאנשים לא עומדים בתור לעשות."

ומבי, אף היא מתנדבת סידרתית.

היא הגיעה לנס ציונה בעקבות אהרון מהצפון. משפחתה עלתה אף היא מרומניה ב1950 כשמבי בת 4. תחילה גרו בקרית אתא ולאחר מכן עברה המשפחה לחיפה.

מבי בוגרת תיכון חוגים בחיפה, חניכת הצופים ובוגרת האוניברסיטה העברית בלשון עברית ובחינוך. בצבא שרתה כמורה חיילת במושב בית יוסף שבעמק בית שאן, ולאחר הצבא המשיכה בהוראה במקומות שונים בארץ וברוב הזמן בבי"ס "בן צבי" בנס ציונה, משם פרשה לפנסיה ב - 1996. מאז היא מתנדבת.

תחילה אירגנה טיולים וחוג לידיעת הארץ בבית יד לבנים בנס ציונה, ובמקביל החלה להתנדב בבי"ס "הדר" אצל המנהלת צילה. כשהתחילה הפעילות של "ידיד לחינוך" בניהולה של דליה שני, הצטרפה מיד אליה. תחילה התנדבה בבי"ס "ראשונים" במתמטיקה לכיתות ד-ו, אח"כ בבי"ס אשכול בלימוד השפה והקריאה בכיתות הנמוכות, וכיום ממשיכה ב"סביונים".

אכן, זוג לתפארת.