הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"למידה בכל גיל" - הפנינג של למידה, חווייה והתנדבות ב"ידיד לחינוך", נס-ציונה

מתמקצעים בהתנדבות

מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך" - גמלאים מתנדבים במערכת החינוך, הפועלים זו השנה התשיעית בבתי-הספר בנס-ציונה, השתתפו לאחרונה בסידרת מפגשי השתלמות מקצועית: "למידה בכל גיל" של "ידיד לחינוך", אזור השפלה.

תוכנית "למידה בכל גיל", הפועלת בשיתוף פעולה עם מחלקת החינוך ומרכז פסג"ה (פיתוח סגלי הוראה), מופעלת לטובת מתנדבי "ידיד לחינוך" ברחבי הארץ. מטרתה העצמת הפרטים בחברה ובקהילה, מעצם היות הלמידה תהליך אשר אינו תחום בגיל.

באירוע מיוחד של למידה חווייתית, בסידרה בת 4 מפגשים, בהנחיית מרצים מהפסגו"ת, מהשרות הפסיכולוגי-ייעוצי ומרצים מתנדבים, החליפו המתנדבים דעות וחוויות מעולם ההתנדבות בבתי-הספר ונחשפו ללמידת נושאים הקשורים לחינוך, להתנדבות ולזיקנה, דוגמת: חשיבות המבוגר המשמעותי בעיני הילד - "כל ילד זקוק לגיבור", האינטליגנציה התוך-אישית, מודעות קשובה (מיינדפולנס), מערכת החינוך והחוסן הלאומי, הבריאות בגיל השלישי ומשמעות ההתנדבות ועוד.

במפגש הסיום החגיגי, קיבלו המשתתפים תעודות, לצד ברכתו של נמרוד אקרמן, מנכ"ל "ידיד לחינוך": "האינטראקציה שלכם עם התלמיד היא מפגש לחיים! מרגש ומשמח אותי שבחרתם לבוא וללמוד כדי להיות מתנדבים טובים יותר. ללמידה אין גיל!"

היטיבה לתאר את התרשמותה מהתוכנית רינה מזרחי, המתנדבת ב"ידיד לחינוך", נס-ציונה: "תודה על היוזמה וההשקעה... על בחירת המרצים והתכנים המעניינים, המעשירים והמרתקים. מהסיפורים האישיים למדתי כי בהתמדה ובעקביות ניתן להגיע למטרה. קיבלנו כלים להתמודדות עם קשיי למידה של הילדים... תודה לכל העוסקים במלאכת קודש זו...

ועל זאת נאמר: "עליך להמשיך ללמוד כל עוד יש משהו שאינך יודע" (סנקה)

מתנדבות "ידיד לחינוך", נס ציונה, במעמד קבלת התעודות:
מימין לשמאל: רינה מזרחי, רינה מעוז, רוסליה רוטשטיין, רחל טיסון, מיכל נוימן,יעל כהן 

 

לכתבה ב"כל נס ציונה" לחץ כאן