הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

"כמעט מכללה" – לימודי ההעשרה ההיברידיים של "ידיד לחינוך"

קמפוס דיגיטלי ולימודים פרונטליים

בראשית חודש ינואר מסתיימת סידרת הרצאות הבריאות של הקמפוס הדיגיטלי של "ידיד לחינוך". מייד אחר כך, באחד עשר בינואר, נתחיל בסידרת הרצאות פרונטליות, הנקראות: "למידה בכל גיל". זו המתכונת שהייתה נהוגה לפני תקופת הקורונה, בה נפגשו המתנדבים בכל אזור אלה עם אלה, במרכזי הפיסג"ה או באשכולות הפיס.

במבט כולל, ראוי לשים לב, כי מבנה הרצאות ההעשרה הוא כעת היברידי: בסמסטר הראשון הרצאות מרחוק בזום, ובסמסטר השני מפגשים פנים אל פנים. יש כאן חידוש שצמח דווקא מתקופה של קושי, תקופת הקורונה, למשהו אחר ומגוון יותר. (הסידרה "סוגרים ת'חודש" של דר' צפרוני בזום, תמשך עד סוף השנה).

סידרת המפגשים הפרונטליים תתחיל ב – 11 לינואר ותתקיים באזורים בהם פועלת "ידיד לחינוך" ברחבי הארץ. תהיה זו הזדמנות להיפגש שוב, שלא על גבי המסכים, וליהנות מהמפגש החברתי בצד ההרצאות שנוכל לשמוע.

המרכזים בהם יתקיימו המפגשים יהיו בישובים הבאים:

 באזור הצפון (אלון) : עפולה, חיפה, נתניה, קבוץ הזורע

באזור המרכז (ברוש): הרצליה, רמת גן, מודיעין

באזור השפלה (גומא): נס ציונה, בת ים

ובאזור הדרום (דולב) : אשדוד, באר שבע

בין שלל נושאי ההרצאה שיפורסמו בקרוב, ישנם שני גופים עימם אנו משתפים פעולה, והנושאים, שיועברו באמצעותם, הם רלוונטיים לתקופה בה אנו מצויים כעת לאחר הסגרים ומבצע חומת מגן, האחד הוא המרכז הבינתחומי בהרצליה, בעזרתו נעסוק בהתמודדות רגשית-חברתית - מדוע זה חשוב דווקא עכשיו, ואיך ניתן לקדם אותה.

הגוף השני, עימו אנו ממשיכים זו השנה שנייה לאור ההצלחה בעבר, הוא מכון חרוב, בעזרתו נעסוק בנושא החוסן והדרך לצמיחה פוסט טראומטית, וכן בתפקידנו כמבוגר משמעותי עבור התלמידים.