הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

כיף להיות ידיד

מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה נפגשו לסיכום שנת הפעילות השישית בבתי-הספר היסודיים

"'אנוש' - בית יפעת", "חלקת אלוהים קטנה", בשכונת "לב-המושבה" בנס-ציונה, אירח באהבה ובלבביות את מתנדבי "ידיד לחינוך", אשר התכנסו, בתום שנת הלימודים, בשעת בין-ערביים, ב"חום יולי אוגוסט", לסגירת מעגל הפעילות השנתית.

כתבה וצילמה: אורה גולן

מצגת "'ידיד לחינוך' זה אושר", בלוויית נעימות קלאסיות, לצלילי תיבת נגינה, קידמו את פני האורחים המכובדים: ראש העיר - יוסי שבו, ריבה קליין - מנהלת מחלקת בתי-הספר, יעל בן-נון - גובר - מנהלת המדור להתנדבות בעירייה, גיורא אולמן - נציג הנהלת עמותת "ידיד לחינוך", ריקה שפרינצק - ראש צוות התקשורת של העמותה, מנהלות בתי-הספר ומורות - רכזות המתנדבים.

בנגינה מרגשת של רביעיית סקסופונים, נגני הקונסרבטוריון העירוני בנס-ציונה, נגנים צעירים ומוכשרים, נפתח המפגש החגיגי.

"אנו מעריכים את העשייה שלכם", בירך ראש העיר את הנוכחים: "פעילותכם אינה דבר המובן מאליו והיא תורמת לשיפור הישגי התלמידים. ניכרת עלייה בתוצאות מבחני ה'מיצ"ב' ולכם, המתנדבים, חלק רב בכך. איננו מוותרים על אף ילד. חנה ורשביאק החלה את פעילותה בעיר עם קומץ מתנדבים אשר הפך למשפחה גדולה אחת... המשיכו ב'עבודת הקודש' שלכם במערכת החינוך".

באוירה משפחתית-ביתית, סביב שולחנות עוטי חג, לצד תקרובת, פרי יצירתם של המתנדבים, שמענו דברי הוקרה והערכה מפי חנה ורשביאק, רכזת הקבוצה בנס-ציונה: "הגענו עד הלום בזכות הפעילות הברוכה עם שותפינו לעשייה - ראש העיר, אגף החינוך, המנהלות, המורות והמדור להתנדבות בעירייה. אני גאה בכם, המתנדבים, על הנתינה במסירות, בהתמדה, במשך כל השנה, מידי שבוע; תודה על תרומת 4 שעות שבועיות לילדים, הם מחכים לכם... זה הייחוד שלנו! ". "השנה", ציינה חנה בגאווה, "גדלה הקבוצה והיא מונה 75 'ידידי חינוך' אשר התנדבו ב-10 בתי-ספר יסודיים. יחד תרמנו השנה כ-12,500 שעות למערכת החינוך המקומית". חנה הודתה בחום גם לחברות הצוות המוביל, אשר ליוו אותה לאורך השנה כולה.

גיורא הצטרף בהתרגשות לברכות: "אתם קבוצה מדהימה! אתם חלק מ-2035 מתנדבים הפועלים ב-33 ישובים ברחבי הארץ. כולכם יחד תרמתם למערכת החינוך, מאז היווסד העמותה, לפני 7 שנים ועד היום, למעלה מ-1,000,000 שעות! לזכותכם יאמר כי נוכחותם של ראש העיר, המנהלות והרכזות אתנו היום, אינה מובנת מאליה. כל זאת לא היה מתרחש ללא מסירותה, הראוייה להערכה, של חנה ורשביאק אשר יצרה תלקיט מדהים... מצאנו את הדרך לתת משמעות לחיינו באמצעות הנתינה לילדים... אתם אנשים מאושרים! לסיום קרא גיורא משירה של נעמי שמר: "שירת העשבים" - "משירת העשבים נעשה ניגון של הלב..." והוסיף בהתרגשות: "ההתנדבות שלכם היא השירה והניגון היוצאים מהלב ונוגעים בילדים".

מצגת, אשר הופקה על-ידי אריה גולן, בשיתוף פעולה עם מתנדבי הקבוצה, האירה באור גדול ושיקפה את העשייה, רחבת ההיקף והמיוחדת, של "ידידי החינוך" בנס-ציונה. תחומי ההתנדבות הרבים והמגוונים נפרשו אט אט אל מול עינינו. השנה התווספו ל"קריאה בהנאה", להפעלת הספריות ולסיוע במקצועות הליבה, גם תחומי התנדבות חדשים, דוגמת: מלאכת יד, נגרות, משחקי קופסא ושחמט, כדורגל, מדע ואומנות, תזמורת מפוחיות פה, מפגשי חשיפה לשפת הלאדינו וכד', כאשר "השמים הם הגבול". פעילויות ההעשרה והגיבוש בהן השתתפנו השנה, לצד תוכניות עתידיות לפיתוח העשייה המקומית, חתמו את המצגת המרגשת שמקורה - שורש הנשמה.

תעודות הערכה ושי מטעם העמותה הארצית של "ידיד לחינוך", הוענקו למתנדבים בלחיצת יד חמה של גיורא אולמן, בציון מיוחד של 15 מתנדבים המתמידים בפעילותם במשך 5 שנים ומעלה.

בחלק ה"אמנותי" של המפגש, הופיע בפנינו המתנדב ז'קו חזן אשר ערך השנה מפגשי "חשיפה ללאדינו" לתלמידי כיתות ג' ו-ד'. ז'קו שר וניגן שירים בלאדינו ובתורכית ושזר בהם בחן ובחום את סיפור ילדותו המרגש.

ועל זאת נאמר: "טוב להאדם להרגיל את עצמו שיוכל להחיות את עצמו עם איזה ניגון, כי ניגון הוא דבר גדול וגבוה מאוד". (רבי נחמן מברסלב).

 

ראו גם כתבה במקומון כל נס ציונה / גליון 1102 / 11.7.2014

 

והנה המצגת שלנו לסכום שנת הלימודים תשע"ד - תראו ותיהנו

 

 

מנהלות, מורות ומתנדבים
 ז' קו חזן מספר ושר