הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

הדים מבית הספר "הדר" בנס ציונה

יורם לשם, מתנדב "ידיד לחינוך" בנס ציונה, עוזר למורה בחוג לרובוטיקה בבי"ס הבינתחומי "הדר". החוג משובץ בתוך מערכת השעות ומיועד לתלמידים מכיתות ד' – ו'. בית הספר זכה השנה במקום הראשון בתחרות האזורית מטעם FLL בעבודת החקר של השנה: "האדם בחלל". הילדים נחשפו למידע רב ומגוון בתחום, רכשו ידע, מיומנויות למידה וכן ערכים של חשיבה, עבודה בצוות, עמידה בלוחות זמנים ותפקוד מיטבי במצבים מלחיצים. כוונת העל של הפעילות היא לחשוף את הילדים לתחומי מדע שונים ולהניע אותם להתפתח בכיוון זה בחיים הבוגרים. "בקבוצה שלנו", אומר יורם, "כבר קצרנו הצלחה, לפחות ברמה ההצהרתית, היות והשם שהקבוצה בחרה לעצמה הוא הסיסמה: 'מכאן ייצא האסטרונאוט הבא'".

 

מספרת חוה וינברג: לפני חופשת פורים יצאה מבית הספר "הבינתחומי "הדר" בנס ציונה תהלוכה פורימית לבניין העירייה. יום של זהב עם שמש חמימה קידם את פני התלמידים המחופשים בשלל תחפושות ססגוניות. לא רק הילדים התחפשו, אלא גם כל צוות המורות/מורים כולל המנהלת ענת ורשביאק, בתחפושות מושקעות, מצחיקות וגם מעוררות השתאות.

כמתנדבים ב"ידיד לחינוך", אשר עובדים עם התלמידים לאורך השנה כולה, הוזמנו להשתתף ולראות את הילדים בשמחתם. הייתה זו חוויה מיוחדת ומרגשת, כי תוך כדי צעידה פתאום שמעתי קריאות של שמי ובעודי מסתובבת ומחפשת מי קורא לי, באו לחבקני תלמידים מחופשים שלא זיהיתי בתחילה.

את התהלוכה ליוו מכוניות עירוניות עם מוזיקה צוהלת לפורים, כוחות משטרה שמרו על הסדר והתנועה.

מימין: חוה (בחולצה כחולה)


בהגיע התהלוכה, בסדר מופתי לחזית בניין העיריה, התקבלו התלמידים על ידי ראש העיר מר שמואל בוקסר וצוות העובדים. תמונת סלפי משותפת לכולם על מדרגות העירייה עם ראש העיר, סיימה את האירוע והתהלוכה הבית ספרית חזרה לבית הספר בקצב מוזיקה פורימית. "לא תיארתי לעצמי, איזה חלק של פאזל אני משלימה לאהובים האלה, בזמן הקצר שאני נמצאת בכיתה מידי שבוע".