הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

באר-שבע מאז ועד היום - עם הפנים לעתיד

רשמים מהטיול השנתי של מתנדבי "ידיד לחינוך" בנס-ציונה

מאת: אורה גולן

בבוקר של יום חולין, בסמוך לכניסת חג הפסח, יצאנו, כמיטב המסורת של "משפחת 'ידיד לחינוך'" בנס-ציונה ל"טיול השנתי". הפעם שמנו פעמינו לעיר באר-שבע:

"את היית בדרכך לבאר-שבע, אל עירו של אברהם תצעדי, כשרוחו של מדבר מנשב, את תהיי לעירי כעדי." (השיר: "באר-שבע עירי", מילים: תלמה אליגון-רוז)

מצויידים בשירוני "ארצנו הקטנטונת" ובחידונים, נסענו בין מרבדים ירוקים, בואכה חבל לכיש; ביקרנו באנדרטת חטיבת הנגב, הצופה על העיר באר-שבע המתפתחת בצעדי ענק: "עובר אורח! אתה בא, בשערי מקדש מעט, מול אהבתנו לארץ הנגב".


תצפית מאנדרטת חטיבת הנגב על באר-שבע המתפתחת
 

צילום קבוצתי - על רקע האנדרטה
 

לצילה של האנדרטה, התייחדנו עם זכר הנופלים, כשמילות השיר "הרעות" מהדהדות באויר: "אך נזכור את כולם, את יפי הבלורית והתואר, כי רעות שכזאת לעולם, לא תיתן את ליבנו לשכוח..." (חיים גורי).

במסע אישי אל האמונה, החסד והחמלה שבנו, הלכנו בעקבותיו של אברהם אבינו, במרכז המבקרים ב"באר אברהם", ספגנו פיסות היסטוריה קדומה וטיילנו בפארק נחל באר-שבע.

 

ל"קינוח" הטיול, התבשמנו בריחותיה של "בת המדבר", חברת הקוסמטיקה הבדואית הראשונה בעולם, הממוקמת בתל-שבע, חברה המייצרת מוצרי טיפוח וטיפול טבעי ואורגני.

"ראש העיר, יוסי שבו, מברך ומוקיר את העשייה והתרומה כל  מתנדב", ציינה בהערכה חנה ורשיבאק, רכזת עמותת "ידיד לחינוך" בעירנו. "תודה לכל השותפים בארגון הטיול ולכם, המתנדבים, הפועלים במסירות ובאהבה במשך כל השנה... ברכה ושמחה לכם ולמשפחותיכם."


שותים תה ב"ארמונה" של "בת המדבר"


לציון חג הפסח, הרמנו כוסית לברכה ושרנו מחרוזת שירי אביב ופסח.

שבנו לבתינו, לעת ערב, עם שיר בלב, כשפנינו להמשך העשייה ההתנדבותית המתגמלת ועל זאת כבר אמרו חז"ל: "יש הנותנים בשמחה והשמחה שכרם".