הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

אייל רוטברט - המתנדב מקרית טבעון שחזר לחיים

מאת: נעה רפאלי

אייל רוטברט עלה לארץ מארגנטינה עם תנועת הנוער לקיבוץ. אחר כך עזב את הקיבוץ, למד הנדסה אזרחית בטכניון, נישא ונולדו לו שלושה ילדים וגם הקים חברה הנדסית מצליחה ומשגשגת. אייל הוא טייס חובב, רוכב אופניים, ובעל ידיעות בתחומים רבים ומגוונים. והנה, כשהעתיד נראה מבטיח ומוצלח "והכל היה דבש" כפי שהוא אומר, חדל ליבו לפעום. הוא קיבל התקף לב שקט וחייו נעצרו.

זה היה לפני עשר שנים כשהיה רק בן 46. אייל שרד כנגד כל הסיכויים. מוחו ספג פגיעה קשה, הוא איבד את יכולת הדיבור, הכתיבה הריכוז ויכולות מוטוריות רבות. וכמו שאייל אומר : "לא נכנעתי." אחרי שהיה בתרדמת (קומה) בבית החולים בני ציון בחיפה, עבר לשיקום של מספר חודשים בבית לוינשטיין והמשיך אותו במסגרות שונות מספר שנים. "היו רגעים של יאוש ותסכול, אבל כוח הרצון והאמונה, העזרה והאהבה ממשפחתי וחברי, עזרו לי "לחזור לחיים". יש לי עוד מגבלות וקשיים", אומר אייל,"אבל אין ספק שאיש לא היה מאמין שאגיע לאן שהגעתי".

 אייל מתנדב היום במוסדות שיקום שונים, מטפל ועוזר לאנשים אחרים, ובין השאר התחיל גם את התנדבותו במסגרת "ידיד לחינוך"  בטבעון. בגלל מגבלותיו הוא אינו יכול לעבוד עם ילדים על מקצועות הלימוד, ולכן הוא מתנדב עם שני ילדים (כל אחד בנפרד), שזקוקים לדמות המבוגר התומך, שיושב איתם, מאזין להם, משוחח על נושאים שמענינים אותם, והם משתפים אותו ברגשותיהם. בית הספר מכיר ביכולותיו של אייל ותרומתו הרבה לילדים. ההנאה היא דו צדדית, הילדים נהנים וזוכים ואייל נהנה מהנתינה.