הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
JGiveעיגול לטובה

אומנית בנשמתה - לואיז פנטיך ממודיעין,

מאת: רעיה סול

"ההתנדבות בשבילי היא דרך להרגיש חיונית. היא בעצם דרך חיים, המאפשרת לי להיות פעילה ומעורבת בחברה ובקהילה ולעשות משהו טוב בשביל האחר ולהחזיר לקהילה" – זוהי תמצית השקפתה של לואיז פנטיך, מתנדבת העמותה שלנו במודיעין.

עוד בטרם נכנסים לדירתה של לואיז, אפשר לראות שמאחורי הדלת גרה אומנית. חדר המדרגות והמעקה מקושטים בציורים ועבודות קרמיקה.

משנפתחה הדלת בפניי, יכולתי  רק לומר וואו. לואיז, אומנית בנשמתה, עוסקת כמעט בכל תחום שאפשר: ציור בצבעים שונים, פיסול, תפירה, סריגה, רקמה, צורפות, בישול ואפייה. ואפילו תחזוקת הבית בתיקונים שונים.

לואיז ילידת ירושלים, שם למדה, עשתה צבא, עבדה, נישאה וגידלה ילדים.

לאחר השירות הצבאי רצתה ללמוד בבי"ס לאומנות "בצלאל", אך אמה אמרה שהיא צריכה ללמוד משהו "רציני" וכך מצאה עצמה לומדת באוניברסיטה היסטוריה וגיאוגרפיה. מעולם לא עסקה בכך אך מתעניינת בנושא עד היום.

עם הזמן נשאבה למקצועות האומנות השונים, למדה עיצוב פנים, צורפות, ולקחה חוגים שונים לתרבות ואומנות, כדבריה - למען הנפש.

לואיז ניהלה משרד עורכי דין והתנדבה במעון לנשים מוכות.

לפני שמונה שנים היא התאלמנה ומשיצאה לפנסיה עברה למודיעין להיות קרובה לבתה. עם הגיעה לכאן לפני 5 שנים, הרגישה ממש מפוחדת, איך תתאקלם בעיר, איך תמצא חברה ובמה תעסוק. מהר מאד התוודעה ל"ידיד לחינוך". רעיה יעקב, הרכזת הישובית הקודמת, קבלה אותה בזרועות פתוחות ומששמעה על עיסוקיה הרבים באומנות, הפנתה אותה לביה"ס אלונים, שם פגשה את המנהלת שהייתה עם ראש פתוח, קרובה מאד לאומנות. היא בקשה ממנה לקשט את המתחם הציבורי של בית הספר.

כיום לואיז עובדת יחד עם המורה לאומנות בכיתות ב', ג' וה', משתתפת בשעורים, תורמת מהידע העיוני שלה וכמובן עוזרת ולוקחת חלק בכל העבודות.

לואיז הייתה שותפה לפרוייקטים שונים כמו ציור תפאורה להצגה על חומות ירושלים, בציור גדול של שערים ואבנים. בפורים, בתהלוכת העדלוידע, הכינה לילדים אביזרי תחפושת שונים. לקראת יום העצמאות סיפרו לה הילדים על מוצאם של הסבים וכיצד הגיעו לארץ, וכך, בעקבות הספורים הכינו פרצופים מקרמיקה ויצרו תלבושות לסבים בהתאם לסיפוריהם. כמו כן הכינה דמויות של מנהיגי המדינה מראשית ימיה.

באלונים ישנה מסורת שילדי כתה ו' משאירים מזכרת לבית הספר עם תום לימודיהם. לואיז הכינה איתם פרחים מקרמיקה לתלייה בכניסה לבית הספר.

עם כל זאת לואיז מתנדבת אחת לשבוע במשטרה במענה לפונים בחיוג 100 משתתפת בחוגי אומנות ואף מעבירה חוג באומנות לגמלאים.

קשה לי להתאפק מלציין את הענווה והצניעות בהן היא מראה לי את שפע יצירותיה. היה תענוג לפגוש אישה מרתקת שהאומנות זורמת בעורקיה ובכל רמ"ח איבריה.