הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"שבת אחים גם יחד" – סיכמנו את שנת הלימודים עם
ביה"ס "אל סייד" שבנגב

מאת : יפה חכמון

אכן היה זה מפגש סיכום מרענן. התרגשות רבה אפפה אותנו, בייחוד לאור העובדה שתקופה ארוכה לא התראינו. הייתה זו ישיבה מסוג אחר. עטינו כמובן מסיכות. הלא יש להישמע להוראות. המפגש התנהל עם הרבה שמחה, נכונות וגם תקווה לעתיד ברור יותר. השיחה הייתה קולחת. כל אחד ואחת תיארו איך עברה עליהם השנה. אצל כולנו עלה הזיכרון על חלום שנראה בהתחלה רחוק וכמעט בלתי אפשרי באשר לפרויקט המשותף ל"ידיד לחינוך" ולביה"ס אל סייד. דיברנו על כך שאותו משהו שנראה לוט בערפל והיה בגדר מחשבה, רקם אט אט עור וגידים והתפתח לקשר של שיתוף, והדדיות. הכל התנהל בשלבים. כשנמרוד אקרמן, מנכ"ל העמותה, פנה לחנה חדאד, הרכזת היישובית שלנו בהצעה לשלב מתנדבים באל סייד, והיא פנתה אלינו המתנדבים (שוש – הרכזת האולטימטיבית, גיורא, איריס, מלכה ואנוכי). התגובה הראשונית הייתה: "איך עושים את זה?" אבל באותה נשימה כבר חשנו מאותגרים. הייתה זו לוגיסטיקה לא פשוטה בעבור כל הנוגעים בדבר, (בין השאר, הסעה מיוחדת לביה"ס), ואני אמרתי: "אם תרצו אין זו אגדה". התכנית יצאה לדרך ולמין אותו רגע לא ניתן היה לעצור את התנופה. מדי בוקר בהגיענו לבית הספר, אמרו לנו המורים: "אתם מביאים אור לבית הספר" - אמירה כל כך מרגשת שעוררה מוטיבציה רבה בנוסף לכל השאר.

במפגש הסיכום דיבר מר חאפז, מנהל ביה"ס בהערכה רבה על המתנדבים ועל עשייתם הפורה.

תודה מיוחדת למירה, רכזת העברית מטעם בית הספר, שעבדה בצמוד ובשיתוף ותיווכה בין המתנדבים והצוות, וכן לשוש, רכזת העברית מטעם "ידיד לחינוך", אשר מילאה תפקידה במקצועיות, וללא לאות, דאגה לתלמידים ולצוות, הובילה בצניעות את הפרויקט והגיעה תמיד עם חומרי לימוד מסודרים היטב.

קצרה היריעה מלתאר כל אחד ואחד. זכינו לחדר מורים מחבק ועוטף, כולל המזכירה מרסל שהייתה לעזר רב ועם חיוך נצחי וכל שאר בעלי התפקידים.

קישור לסרטון בו מברכים תלמידי בית הספר "אל סייד" את מתנדבי "ידיד לחינוך" בעיצומה של תקופת הקורונה