הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

זהרה נוב ממציאה את עצמה מחדש בימי הקורונה

כל ההתנדבויות התנדפו בימי הקורונה, אומרת זהרה נוב, מתנדבת ותיקה בקבוצה הקריית אונואית.

מאת: רחלי פוקס משקובסקי

אז מה עושים עכשיו במקום? הכל התחיל במקרה, היא מספרת. "באחד המשלוחים מהסופר הגיעו במקום קרטוני החלב הרגילים בקבוקי חלב מפלסטיק. כשאלה התרוקנו, עלה לי רעיון להשתמש בהם להכנת פרחים לנוי. אני אוהבת למחזר. התחלתי לגזור את הבקבוקים (הפלסטיק גמיש וניתן לגזירה) והכנתי מהם "עלי כותרת" לבנים. הוספתי "אבקנים" שנסרגו מרצועות של שקיות פלסטיק צבעוניות, ויצרתי כך פרחים שאפשר לשים באגרטל. אחר כך גיליתי שלמכסים של צנצנות מזון (כגון חזרת) יש טבעות שמחוברות מלמטה. כשמסובבים מכסה כזה, הטבעת נפרדת ממנו. השתמשתי בטבעות כאלה להכנת פרחים לקישוט הבגד. ליפפתי אותם בחוטי רקמה, ויצרתי צורות של פרחים על ידי מילוי חלל הטבעת בחוטי רקמה".

יש לך את כל החומרים בבית? אני שואלת. "כן, לפני פסח קניתי מצרכים. חוטי רקמה יש לי בבית. תמיד הייתה לי חולשה למלאכת יד". הפרחים של זהרה מרניני לב, אפשר לראות זאת בצילומים.

זהרה היא מורה מוסמכת וספרנית מוסמכת. שמה, זהרה, מלשון "זוהר" כמובן, נבחר על ידי הוריה, ממייסדי המושב הדתי לאומי כפר פינס, שבו גדלה. כיום היא מתגוררת בבני ברק, וכאמור מתנדבת בקריית אונו בבי"ס שילה. לפני תקופת הקורונה התנדבה באופן קבוע גם בספריה של תלמוד תורה ממלכתי דתי שלום ברמת גן, בספריה המרכזית באוניברסיטת בר אילן ובסניף המרכזי של עזר מציון בבני ברק.

בקושי רב מצאה לי זהרה "משבצת" לראיון הזה, שנעשה, כמנהג הימים האלה בטלפון. את שלל הפעילויות שלה בימים כתקנם החליפו עכשיו, בנוסף למלאכת היד, הרצאות שהיא מאזינה להן בזום, תרגילי התעמלות שהיא מבצעת בבית פעמיים ביום, כשהיא משחזרת את התרגילים שלמדה לעשות במשך השנים במסגרות השונות בהן התעמלה. היא מאד נהנית להתעמל. היא גם קוראת עכשיו יותר, וכשאינה קוראת ואין הרצאות, היא מאזינה ברדיו לשירים. יש לה סדר יום וסיפוק רב בפעילויות החדשות.